Zakończył się 15 Przystanek Woodstock

Zakończył się 15 Przystanek Woodstock

03.08. Gorzów Wielkopolski (PAP) – Jubileuszowy 15 Przystanek Woodstock, który przez trzy dni odbywał się w Kostrzynie nad Odrą, przeszedł już do historii. W tym roku festiwal połączony był z obchodami 40-lecia amerykańskiego Woodstocku.

Podobnie jak w poprzednim roku Przystanek Woodstock trwał trzy dni. Finałowe spotkanie w Akademii Sztuk Przepięknych z gitarzystą Leszkiem Cichońskim w poniedziałek nad ranem zakończyło trwający od piątku festiwal.

Żegnając się z młodymi ludźmi inicjator Przystanku Woodstock Jerzy Owsiak powiedział: „Tworzymy najbardziej pokojowy, kolorowy, przyjazny festiwal”. Podziękował im za przyjazd i dodał: „Idźcie już do domu, a my po prostu pożegnamy się z wami”.

Owsiak zaapelował o bezpieczny powrót do domów i zapraszał na Woodstock za rok. „Przyjeżdżajcie ze swoimi marzeniami” – krzyknął na zakończenie.

W tym roku na festiwalu padało wiele rekordów. Przyjechało – jak podają organizatorzy – prawie pół miliona osób. W mobilnym punkcie krwiodawstwa pojawiło się ponad 2 tys. dawców. Wystąpiła rekordowa liczba wykonawców. W sumie na dużej scenie zagrało 30 zespołów, m.in. Voo Voo, Juliette Lewis, Dżem, Clawfinger oraz Guano Apes.

Niezapomniane wrażenie zrobił na uczestnikach koncert jubileuszowy – 40 lat Woodstock. Wystąpiła w nim 106-osobowa Orkiestra Mazowieckiego Teatru Muzycznego „Operetka” im. Jana Kiepury. Z grupą najbardziej znanych polskich artystów przedstawiła specjalną aranżację utworów, które zostały zagrane na scenie Woodstock`69.

Dużym zainteresowaniem woodstockowiczów cieszył się nietypowy, jak dla tego rodzaju festiwalu, koncert Leszka Możdżera. Zagrał on utwory podsumowujące jego kilkuletnie dokonania na muzycznej scenie.

Podczas Przystanku Woodstock działała Akademia Sztuk Przepięknych. Dzięki niej uczestnicy festiwalu mieli okazję uczestniczyć w wielu warsztatach, projekcjach filmowych oraz spotkaniach. W ASP pojawili się m.in. Lech Wałęsa, Tadeusz Mazowiecki, Janusz Kochanowski, Michael Lang, Leszek Możdżer, Bohdan Łazuka. Wszyscy z dużym entuzjazmem wypowiadali się na temat spotkań z młodzieżą.

Organizowane od 1995 r. Przystanki Woodstock są formą podziękowania dla wszystkich ludzi, którzy wspierają kwesty WOŚP organizowane co roku w styczniu. Pierwszy z przystanków odbył się w Czymanowie w 1995 r. Później impreza WOŚP na dłużej zagościła w Żarach – odbyła się tam sześć razy, by w końcu trafić do Kostrzyna nad Odrą. (PAP)

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :