Więckiewicz i Grochowska w obsadzie filmu „Wałęsa”

Więckiewicz i Grochowska w obsadzie filmu „Wałęsa”

Zdjęcia do najnowszego filmu Wajdy, do którego scenariusz napisał Janusz Głowacki, rozpoczną się 1 grudnia. Film realizowany będzie w Gdańsku i w Warszawie.

„To jest najtrudniejszy film, jaki będę robił w życiu. Polska wydała bohatera bardzo szczególnego, który odniósł prawdziwe zwycięstwo, zwycięstwo ducha. (…) Nie może to być film, który jest oparty tylko na aktorach. Nie jest to możliwe, żeby wszystkie ważne postaci zostały zagrane przez aktorów. W tym filmie pojawią się także fragmenty dokumentalne. Kino polskie istniało przy tych wydarzeniach, więc te materiały będą wspierać ten film” – powiedział na czwartkowej konferencji prasowej Andrzej Wajda i dodał, że jeżeli ktoś zada mu pytanie, dlaczego robi ten film, odpowie: „Nie chcę ale muszę”.

Główne role zagrają Robert Więckiewicz, który wcieli się w role Lecha Wałęsy i Agnieszka Grochowska, która zagra Danutę Wałęsę. „Dawno nie było w Polsce takiej grupy fantastycznych młodych aktorów gotowych do wielkich ról” – powiedział Wajda.

Agnieszka Grochowska odniosła się na konferencji do najnowszej książki Danuty Wałęsy. „Jestem po lekturze książki pani Danuty Wałęsy. Paradoksalnie lektura tej książki pomogła mi w jednej rzeczy – w wyzbyciu się całkowicie obawy przed zdjęciami. Ta osoba była tak silna, miała taki hart ducha, że nie wypada mi się już niczego bać” – powiedziała Grochowska.

Operatorem filmu jest Paweł Edelman.

Film „Wałęsa” wyprodukuje Akson Studio.(PAP)

dog/ ls/ mag/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :