W piątek w Gdańsku wystąpi Lady Gaga

W piątek w Gdańsku wystąpi Lady Gaga

25.11. Gdańsk (PAP) – Z pierwszym w Polsce koncertem wystąpi w piątek wieczorem w hali Ergo Arena na granicy Sopotu i Gdańska amerykańska gwiazda pop – Lady Gaga. Koncert jest częścią trasy promującej album „The Fame Monster”.

Występ w Trójmieście jest częścią europejskiej trasy Lady Gagi, która rozpoczęła się w październiku w Helsinkach. Trasa ta promuje album „The Fame Monster”. Z Trójmiasta artystka ma pojechać m.in. do Rotterdamu, Lyonu, Assago, Barcelony, Madrytu, Londynu i Paryża.

24-letnia Lady Gaga (właściwie Stefani Joanne Angelina Germanotta) jak dotąd wydała dwa albumy studyjne: „The Fame” (2008 r.) i „The Fame Monster” (2009 r.). Oba sprzedały się w sumie w nakładzie 11,5 miliona egzemplarzy, a sprzedaż singli nagranych przez artystkę osiągnęła wielkość 40 mln egzemplarzy.

Artystka znana jest z tego, że jej koncerty przygotowywane są w formie widowisk z dużą ilością efektów – np. świetlnych. Sama artystka uwielbia występować w skąpych, bardzo ekscentrycznych strojach.

Na początku 2010 roku Lady Gaga zdobyła dwie nagrody Grammy oraz trzy nagrody Brit Awards. Z kolei w listopadzie artystka zdobyła trzy statuetki w ramach prestiżowych Europejskich Nagród Muzycznych (EMA) stacji MTV. Lady Gaga została nagrodzona w kategoriach: najlepsza wokalistka, najlepsza artystka pop i najlepsza piosenka („Bad Romance”).

Jak informują na swojej stronie internetowej gospodarze obiektu, w którym odbędzie się trójmiejski koncert Lady Gagi, teledyski artystki przekroczyły ponad bilion wyświetleń online. Lady Gaga to pierwsza artystka, która osiągnęła taki wynik – dodają.

Jak dowiedziała się PAP, na piątkowy koncert sprzedano około 11 tysięcy biletów. (PAP)

aks/ ls/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :