W maju wielki koncert na beatyfikację Jana Pawła II w Sosnowcu

W maju wielki koncert na beatyfikację Jana Pawła II w Sosnowcu

Koncert ma się odbyć na Placu Papieskim, gdzie Jan Paweł II gościł 14 czerwca 1999 roku w czasie swojej VII pielgrzymki do ojczyzny. Mimo choroby przyjechał wówczas na nabożeństwo. Homilia wygłoszona przez papieża w znanym z lewicowych sympatii Sosnowcu była poświęcona ludziom pracy i rozważaniom nad stwierdzeniem, że praca jest dla człowieka, a nie człowiek dla pracy.

Dokładna data i program koncertu są właśnie ustalane. Wystąpią prawdopodobnie m.in. Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” oraz muzycy Filharmonii Śląskiej. Koncert ma szansę zgromadzić dużą publiczność, bo Plac Papieski otaczają wielkie sosnowieckie osiedla.

„Dokładny program uroczystości w regionie towarzyszących beatyfikacji jest dopiero w trakcie tworzenia. Biskup sosnowiecki Grzegorz Kaszak wybiera się do Rzymu na to wydarzenie, podobnie jak wierni z kilkunastu parafii diecezji, które organizują pielgrzymki autokarowe. Po powrocie będzie czas na świętowanie tego wydarzenia na miejscu” – powiedział ks. Jarosław Kwiecień z sosnowieckiej Kurii Diecezjalnej.

Dodał, że uroczystości dziękczynne odbędą się we wszystkich kościołach, w tym w sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jaworznie–Osiedlu Stałym, gdzie znajduje się obraz Matki Bożej, ukoronowany przez Jana Pawła II w czasie pielgrzymki do Sosnowca. (PAP)

lun/ hes/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :