W hołdzie ofiarom katastrofy w Smoleńsku, w sobotę na krakowskim Rynku odbędzie się koncert „Kraków in memoriam”

W hołdzie ofiarom katastrofy w Smoleńsku, w sobotę na krakowskim Rynku odbędzie się koncert „Kraków in memoriam”

16.04. Warszawa (PAP) – W wieczór poprzedzający ceremonię pogrzebową pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich, w hołdzie ofiarom katastrofy w Smoleńsku, na krakowskim Rynku odbędzie się koncert "Kraków in memoriam".

Na koncercie będzie można usłyszeć Requiem d-moll KV 626 Wolfganga Amadeusza Mozarta pod batutą Marca Minkowskiego, który na co dzień jest dyrektorem artystycznym legendarnej grupy Les Musiciens du Louvre – Grenoble. To jeden z najwybitniejszych dyrygentów swego pokolenia i interpretator dzieł operowych Mozarta.

Utwór Mozarta wykonają światowej sławy artyści z Polski i Rosji: sopranistka Julia Lezhneva, Anna Lubańska (mezzosopran), Daniil Shtoda (tenor), Wojciech Gierlach (bas), a także Chór Polskiego Radia, Vocal Ensemble Capellae Cracoviensis oraz Orkiestra Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa Sinfonietta Cracovia. Ze względu na szczególny charakter koncertu artyści zrezygnowali z honorariów za występ.

Wydarzenie będzie transmitowane przez telewizję TVN, 1. i 2. program Polskiego Radia. Transmisje będzie można obejrzeć również na stronie internetowej www.nina.gov.pl.

Koncert odbędzie się w sobotę, 17 kwietnia, o godzinie 20 na Rynku w Krakowie. Współorganizatorem wydarzenia jest Narodowy Instytut Audiowizualny. (PAP Life)

nic/ dki/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :