W Chinach rozpoczęła się konserwacja zachodniego krańca Wielkiego Muru

W Chinach rozpoczęła się konserwacja zachodniego krańca Wielkiego Muru

Prace naprawcze obejmują końcowy fragment Wielkiego Muru, znajdujący się w rejonie miasta Jiayuguan w prowincji Gansu, w północno-zachodniej części Chin, oraz Przejazd Jiayu znajdujący się w XIV-wiecznej fortecy Jiayuguan.

Od fortecy zbudowanej w 1372 r., mieszczącej przejście trasy Jedwabnego Szlaku przez linię Wielkiego Muru, rozpoczęła się budowa całego odcinka muru wzniesionego w okresie panowania Dynastii Ming (1368-1644 r.).

W wyniku przeprowadzonego przez chińskich archeologów w 2008 r. przeglądu całego Wielkiego Muru ustalono, że w czasach Dynastii Ming prowadzono prace budowlane i naprawcze na odcinkach muru o łącznej długości 8852 km – od fortecy Jiayuguan na zachodzie do odcinka w Hushan w prowincji Liaoning, przy granicy z Koreą Północną na wschodzie.

W ramach finansowanych przez chińskie władze prac o planowanej wartości 2 mld juanów (317 mln dolarów amerykańskich) w Jiayuguan ma powstać także tematyczny ośrodek światowego dziedzictwa kultury, poświęcony miejscowej fortecy. (PAP)

jot/agt/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :