W.Brytania/ Na aukcji sprzedano “Mein Kampf” z podpisem Hitlera

13.08. Londyn (PAP/AP) – Egzemplarz jednego z pierwszych wydań “Mein Kampf”, z podpisem Adolfa Hitlera, został w czwartek sprzedany na aukcji w Wielkiej Brytanii. Anonimowy nabywca zaoferował 21 tys. funtów (24,4 tys. euro).

Datowana na 1925 rok książka nosi dedykację dla Georga Maurera, lokalnego działacza nazistowskiego, którego Hitler spotkał w więzieniu w Landsbergu. Przedstawiciel domu akcyjnego Mullocks zapowiadając licytację, opisywał egzemplarz jako “bardzo, bardzo rzadki”.

Mullocks informował we wtorek, że oczekuje ceny do 20 tys. funtów (23 tys. euro) za to wydanie. (PAP)