13.08. Londyn (PAP/AP) – Egzemplarz jednego z pierwszych wydań „Mein Kampf”, z podpisem Adolfa Hitlera, został w czwartek sprzedany na aukcji w Wielkiej Brytanii. Anonimowy nabywca zaoferował 21 tys. funtów (24,4 tys. euro).
Datowana na 1925 rok książka nosi dedykację dla Georga Maurera, lokalnego działacza nazistowskiego, którego Hitler spotkał w więzieniu w Landsbergu. Przedstawiciel domu akcyjnego Mullocks zapowiadając licytację, opisywał egzemplarz jako „bardzo, bardzo rzadki”.
Mullocks informował we wtorek, że oczekuje ceny do 20 tys. funtów (23 tys. euro) za to wydanie. (PAP)
![W.Brytania/ Na aukcji sprzedano „Mein Kampf” z podpisem Hitlera](https://polskiemuzy.pl/wp-content/uploads/2020/11/200908132121264640-1.jpg)