W.Brytania/ Na aukcji sprzedano „Mein Kampf” z podpisem Hitlera

13.08. Londyn (PAP/AP) – Egzemplarz jednego z pierwszych wydań „Mein Kampf”, z podpisem Adolfa Hitlera, został w czwartek sprzedany na aukcji w Wielkiej Brytanii. Anonimowy nabywca zaoferował 21 tys. funtów (24,4 tys. euro).

Datowana na 1925 rok książka nosi dedykację dla Georga Maurera, lokalnego działacza nazistowskiego, którego Hitler spotkał w więzieniu w Landsbergu. Przedstawiciel domu akcyjnego Mullocks zapowiadając licytację, opisywał egzemplarz jako „bardzo, bardzo rzadki”.

Mullocks informował we wtorek, że oczekuje ceny do 20 tys. funtów (23 tys. euro) za to wydanie. (PAP)

Share

Written by:

3 875 Posts

View All Posts
Follow Me :