Brazylijska wokalistka Silvana Malta po raz pierwszy w Warszawie

Brazylijska wokalistka Silvana Malta po raz pierwszy w Warszawie

14.08. Warszawa (PAP) – Brazylijska wokalistka i kompozytorka Silvana Malta, nazywana „ambasadorką bossa novy”, wystąpi w sobotę podczas trwającego w stolicy 15. Międzynarodowego Festiwalu „Jazz na Starówce”. Będzie to pierwszy występ artystki w Warszawie.

Silvana Malta będzie promować swój ostatni album „Be Bossa”. Zaśpiewa przy akompaniamencie swojego pianisty Steena Rasmussena, Yassera Morejona (gitara basowa) oraz Jonasa Johansena (perkusja).

Malta nie ma wykształcenia muzycznego, ale – jak podkreśla w wywiadach – „śpiewa od zawsze”. Jak mówi, jej życie i muzyka jest wpisana w krajobraz Rio i Sao Paulo, w okolicy których mieszkała. Mając 17 lat zaczęła występować razem z siostrami, współpracowała też z popularnym zespołem Toninho Horta, była wokalistką w zespole Hermeto Pascoala, z którym występowała na festiwalach i koncertach w Brazylii i w Nowym Jorku.

Uznanie publiczności i krytyków przyniósł jej krążek „Ceu de Brasilia” (2007). Jej ostatnia płyta „Be Bossa” jest – jak mówi wokalistka – powrotem do korzeni, do muzyki znanej od dzieciństwa i utworów, które często śpiewała w kafejkach i klubach na przedmieściach Rio. To już siódma pozycja w dorobku wokalistki. Do współpracy nad materiałem zaprosiła muzyków duńskich i brazylijskich. Krążek zawiera 11 utworów, z których większość opowiada o miłości.

Malta na miejsce zamieszkania wybrała Kopenhagę, ale na całym świecie stara się propagować brazylijską kulturę i sztukę. Polska publiczność miała okazję poznać Silvanę Maltę podczas trzeciej edycji Ladies Jazz Festival w Gdyni. (PAP)

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :