Val Kilmer na zdjęciach w Gruzji do filmu o wojnie z Rosją

Val Kilmer na zdjęciach w Gruzji do filmu o wojnie z Rosją

27.10. Tbilisi (PAP) – Amerykański aktor Val Kilmer przyjechał do Gruzji, by wziąć udział w zdjęciach do filmu o zeszłorocznej wojnie rosyjsko-gruzińskiej – podał we wtorek współproducent filmu Papuna Dawitaja. Znany m.in. z roli Jima Morrisona w „The Doors” aktor zagra reportera relacjonującego wojnę.

W filmie pojawi się, jak już wcześniej informowały media, inny znany aktor – Andy Garcia, który zagra prezydenta Gruzji Micheila Saakaszwilego.

Reżyserem jest twórca filmów akcji, m.in. „Szklanej pułapki 2”, Renny Hartlin. W wywiadzie dla magazynu „Variety” powiedział, że ma zamiar nakręcić poważny film o ubiegłorocznym konflikcie o Osetię Południową, „mocną deklarację przeciwko wojnie”.

Fabuła opowiada o przeżyciach amerykańskiego dziennikarza i jego kamerzysty, którzy dostają się w wir wojennych wypadków. Media gruzińskie wyrażały wątpliwości co do obiektywizmu filmu, ponieważ będący jego współproducentem Dawitaja jest deputowanym do parlamentu bliskim prezydentowi Saakaszwilemu.

Ponad rok po sierpniowym konflikcie pozostaje on w centrum „wojny komunikacyjnej” między Moskwą a Tbilisi, a obie strony próbują zrzucić na przeciwnika odpowiedzialność za wojnę w oczach międzynarodowej opinii publicznej – zauważa agencja AFP.

W tym roku w Rosji powstał film telewizyjny o wojnie o Osetię Południową, prezentujący rosyjską wersję wydarzeń.(PAP)

awl/ kar/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :