The Prodigy zagra na Przystanku Woodstock

The Prodigy zagra na Przystanku Woodstock

Przystanek Woodstock od ośmiu lat organizowany jest w Kostrzynie nad Odrą. W czasie tegorocznej edycji festiwalu na dwóch scenach zaprezentuje się prawie 60 wykonawców z Polski i wielu krajów na świecie. Zagrają m.in. H-Blockx, Donots, Riverside, Kumka Olik i międzynarodowa gwiazda muzyki elektronicznej The Prodigy.

Koncert The Prodigy będzie ostatnim wydarzeniem muzycznym 17. edycji Przystanku Woodstock.

Zespół The Prodigy tworzą: Liam Howlett, Keith Flint i Maxim Reality. W styczniu 1991 roku w Wielkiej Brytanii ukazał się ich pierwszy singiel „What Evil Lurks”. W ciągu miesiąca rozszedł się on w siedmiu tysiącach egzemplarzy i stał się hitem. Następny singiel „Charly” ukazał się w sierpniu, a jego teledysk puszczono w dwóch największych muzycznych telewizjach. W 1992 roku ukazała się pierwsza płyta zespołu. The Prodigy stali się gwiazdami. Dziś na swoim koncie mają kilka albumów a ich największe przeboje takie jak: „No Good (Start The Dance)”, „Firestarter”, „Breathe”, „Smack My Bitch Up” znane są rzeszy fanów na całym świecie.

Przystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP.

Tegoroczna – 17. już edycja Przystanku Woodstock – trwać będzie od 4 do 6 sierpnia 2011 roku.(PAP Life)

dog/ dki/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :