The Cranberries powracają

The Cranberries powracają

„Show me” to utwór z nadchodzącego albumu zatytułowanego „Roses”, który ukaże się 13 lutego 2012 r. Będzie to nowy studyjny krążek The Cranberries po 10-letniej przerwie. Utwór „Show me” będzie można ściągać za darmo przez dwa tygodnie.

The Cranberries tworzą niezmiennie Dolores O’Riordan, Noel Hogan, Mike Hogan oraz Fergal Lawler, których kariera rozpoczęła się w 1989 roku w rodzinnym mieście Limerick w Irlandii. W latach 90. grupa The Cranberries sprzedała ponad trzydzieści milionów płyt i zdobyła czołową pozycję wśród zespołów rockowych. Produkcją albumu „Roses” zajął się długoletni przyjaciel zespołu – Stephen Street, którego zamiarem był powrót do świeżości i oryginalności dwóch pierwszych płyt The Cranberries – „Everybody Else Is Doing It, So Why Can’t We?” oraz „No Need To Argue”.

Po wydaniu w 2001 roku albumu „Wake Up And Smell The Coffee”, zespół The Cranberries ogłosił przerwę w działalności. Po ośmiu latach od nagrania ostatniej płyty grupa na krótko reaktywowała się z powodu uroczystości w Trinity College.

„Kiedy zaczęliśmy grać, miałam wrażenie, że nigdy nie zaprzestaliśmy wspólnych występów. Jest coś niesamowitego w graniu z The Cranberries, można to porównać do założenia idealnej pary butów. Po prostu pasują” – mówiła Dolores O’Riordan.

W 2010 roku grupa rozpoczęła trasę, w trakcie której zagrała 107 koncertów na terenie Europy, Północnej i Południowej Ameryki oraz Azji.

Utwór „Show me” będzie bezpłatnie do ściągnięcia przez dwa tygodnie.(PAP Life)

azu/ dki/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :