T.Love i RotFront wystąpią podczas oświęcimskiego Life Festival

T.Love i RotFront wystąpią podczas oświęcimskiego Life Festival

RotFront to wielonarodowy zespół. Wywodzi się z Berlina. W jego muzyce dominują wschodnioeuropejskie brzmienia – polka, muzyka klezmerska, które grupa łączy z rytmami południowymi, ska czy cumbia. W składzie znajdują się muzycy z Ukrainy, Węgier, Niemiec, Stanów Zjednoczonych i Australii. T.Love jest popularnym zespołem w Polsce, kierowanym niemal od 30 lat przez Muńka Staszczyka. Na koncie ma 15 albumów.

Organizatorzy poinformowali również, że dzień przed finałem w Oświęcimiu zagra zespół Blue Cafe w towarzystwie wykonawców z Polski i Jamajki.

Ideą oświęcimskiego Life Festival jest budowanie pokojowych relacji ponad granicami kulturowymi i państwowymi, a w konsekwencji potępienie rasizmu i antysemityzmu. Przesłanie to wypływa z Oświęcimia, w którym podczas wojny Niemcy utworzyli obóz Auschwitz, symbol zagłady Żydów i Romów, a także martyrologii Polaków i obywateli ZSRR. Oprócz Blunta i Matisyahu zagrają między innymi wykonawcy z Austrii, Włoch, Francji, Niemiec, Jamajki i Polski.

Pierwsza edycja odbyła się w czerwcu ubiegłego roku. Wystąpili między innymi: izraelski zespół reggae Hatikva 6, Kasia Kowalska, Varius Manx, Voo Voo, Trebunie Tutki i Twinkle Brothers. (PAP)

szf/ mlu/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :