Świąteczna wigilia na Placu Teatralnym w Warszawie

Świąteczna wigilia na Placu Teatralnym w Warszawie

Doskwierający mróz nie odstraszył warszawiaków, którzy licznie odwiedzili Plac Teatralny, gdzie zostało zorganizowane siódme już Spotkanie Wigilijne.

Zgromadzonym przed Operą Narodową, życzenia na nadchodzące święta złożyła prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

„Korzystając z okazji, że jest to kolejna, niedzielna, wspólna wigilia przed wigilią, która będzie w przyszłym tygodniu chciałam państwu życzyć wszystkiego dobrego, przede wszystkim dużo sił i zdrowia w pokonywaniu różnych trudności i problemów” – mówiła.

Gronkiewicz-Waltz życzyła również radości i optymizmu na nadchodzące święta. Podkreślała, że mimo iż 2010 rok „dla Polski był ciężki”, to żeby jednak wniósł on nadzieję i zmiany na lepsze.

Prezydent po życzeniach łamała się opłatkiem w wieloma z mieszkańcami stolicy.

Największym uznaniem warszawiaków cieszyły się pawilony, w których wydawane były tradycyjne potrawy wigilijne takie jak bigos, pierogi z kapustą i grzybami czy smażony karp.

Polskie Bractwo Gutenberga mimo panującego mrozu pokazywało jak czerpać papier. Artyści plastycy prowadzili świąteczne warsztaty, na których można było pomalować bombki, robić choinki ze styropianu, kartki świąteczne i stroiki.

Przed Operą Narodową pojawił się także św. Mikołaj i Śnieżynka, którzy wzbudzili entuzjazm najmłodszych uczestników wigilii.

Skorzystać można było również z porad prawnych studentów UKSW, a dzięki stołecznej straży miejskiej poznać zasady bezpieczeństwa, a wszystko to przy występach m.in. Akademii Niebiańskich Rytmów, Chóru Politechniki Warszawskiej, Zespołu Regau.

„Chodź nie jest dzisiaj jeszcze taka prawdziwa wigilia, to już można poczuć tę przyjemną świąteczną atmosferę” – mówiła pani Zuzanna, mieszkanka dzielnicy Ochota, która wraz córką przyszła na Plac Teatralny. „W dodatku ta wigilia jest +biała+, a takiej już od dawna nie pamiętam” – śmiała się.

Organizatorem VI Warszawskiego Spotkania Wigilijnego było miasto stołeczne Warszawa oraz Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga.(PAP)

mick/ mhr/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :