Stonesi planują trasę na 50-lecie!

Stonesi planują trasę na 50-lecie!

28.10. Warszawa (PAP) – Legenda rocka wciąż nie odpuszcza! Obchodzący w przyszłym roku 50-lecie istnienia brytyjski zespół The Rolling Stones planuje jubileuszową trasę koncertową.

Pierwsze pogłoski o serii koncertów, mających uczcić półwiecze grupy pojawiły się już w sierpniu. O możliwości odbycia jubileuszowej trasy wspominał perkusista zespołu Charlie Watts, do tej pory jednak nikt oficjalnie nie potwierdził tych informacji. Tym razem to już pewne. Jak powiedział w wywiadzie dla magazynu „Stern” gitarzysta Stonesów, Keith Richards: „Wciąż świerzbi nas, by coś jeszcze zrobić. Wielkie stadiony nie wchodzą w grę, raczej małe hale miejskie. Możliwe, że w każdym mieście spędzimy więcej dni, dopóki nas nie wyrzucą”.

Pretekstem do przeprowadzenia wywiadu było ukazanie się autobiografii muzyka, zatytułowanej „Życie”, w której ujawnił wiele nieznanych dotąd faktów z działalności słynnej grupy. Fragmenty książki opublikował niedawno londyński „Times”. Gitarzysta otwarcie opowiada w niej m.in. o swoich relacjach z wokalistą Stonesów Mickiem Jaggerem i jedną z jego byłych partnerek, piosenkarką Marianne Faithfull.

Ostatnie tourne zespołu, promujące płytę „A Bigger Bang”, trwało 2 lata od sierpnia 2005 do sierpnia 2010 roku. Od tamtej pory zespół nie wydał nowej płyty studyjnej. (PAP Life)

kaz/ zig/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :