Stan Borys będzie we wrześniuświętował swoje 70. urodziny i 50-lecie pracy

Stan Borys będzie we wrześniuświętował swoje 70. urodziny i 50-lecie pracy

Koncert Borysa odbędzie się podczas Europejskiego Festiwalu Smaku. We wtorek na konferencji w Lublinie piosenkarz powiedział, że cieszy się na występ na festiwalu, który łączy kuchnię i sztukę. „Ten tytuł można przyłączyć do muzyki, sztuki, malarstwa. Coś ze smakiem…” – powiedział.

Dodał, że bardzo podoba mu się Lublin z jego starówką. Wspominał poprzedni swój pobyt w tym mieście w 1965 r., kiedy koncertował tu z grupą Blackout i śpiewał swój wielki ówczesny przebój „Anna”.

Stan Borys, który wyjechał z Polski do USA w 1975 r., mówił że teraz, kiedy podróżuje po kraju, wracają do niego wspomnienia. Pamiętał hotel w Lublinie, w którym mieszkał w 1965 r.

„Nie przypuszczałem, że przyjadę do Polski po tylu latach. Mój wyjazd nie był tymczasowy, ja nie wyjechałem za chlebem, żeby zarobić i sprawić sobie belgijskie kafelki w łazience. Wyjechałem od razu na stałe” – powiedział.

Stan Borys mieszkał w USA i Kanadzie. Film dokumentalny poświęcony jego życiu pt. „Wolność jak płomień” w reżyserii Iwony Sadowskiej zdobył w ubiegłym roku nagrodę na Cinema Film Festiwal w Hollywood.

W ostatnich latach coraz częściej występuje w Polsce. Towarzyszy mu zespół „Imię Jego 44”, z którym wystąpi też w Lublinie. Zaprezentuje swoje dawne, najgłośniejsze przeboje, takie jak „Anna”, „To ziemia”, Wiatr od Klimczoka”, Jaskółka uwięziona”, a także nowe utwory. (PAP-Life)

kop/ zig/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :