Serbia/Johnny Depp uhonorowany pomnikiem

Serbia/Johnny Depp uhonorowany pomnikiem

14.01. Belgrad (PAP/AP, AFP, Media ) – Hollywoodzka gwiazda Johnny Depp został uhonorowany w środę w Serbii pomnikiem, który przedstawia postać aktora wielkości naturalnej – podała agencja Associated Press.

Odsłonięcia pomnika dokonał w środę wieczorem znany reżyser serbski Emir Kusturica w trakcie festiwalu filmowego Kuestendorf, który organizuje co roku w utworzonym przez siebie skansenie Drvengrad w pobliżu miejscowości Mokra Gora w zachodniej Serbii. Gdy nie kręci, reżyser mieszka w stworzonym przez siebie skansenie – pisze agencja AFP.

To trzecia edycja festiwalu, na którym w ubiegłym roku honorowano Jima Jarmuscha, a w tym – Johnny`ego Deppa.

Aktor przybył do Serbii we wtorek. Po spotkaniu z prezydentem Serbii Borisem Tadiciem poleciał śmigłowcem do Drvengradu.

Kusturica powiedział, że Depp będzie jego gościem przez kilka dni. Razem mają nakręcić film, w którym aktor zagra Pancho Villę – przywódcę partyzantki chłopskiej w okresie rewolucji meksykańskiej z początku XX wieku

„Depp przeprowadzi kilka kursów mistrzowskich dla uczestników festiwalu, będzie pić wino, oglądać filmy i odwiedzi niektóre miejsca, gdzie będzie kręcony film o Pancho Villi” – powiedział Kusturica. (PAP)

mmp/ ro/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :