Scorpions zagrają w Tarnowie

Scorpions zagrają w Tarnowie

Grupa Scorpions gościła w Polsce kilka razy. Po raz ostatni zespół występował w naszym kraju w 2009 roku.

„Wówczas Scorpions byli w Polsce dwukrotnie. Zwłaszcza pierwszy z występów miał szczególne znaczenie. Odbył się 4 czerwca w Gdańsku na terenie Stoczni Gdańsk z okazji 20. rocznicy Odzyskania Wolności i Upadku Komunizmu w Europie Środkowej. Inną wielką gwiazdą tej uroczystości obok niemieckiej grupy była Kylie Minogue” – wspomina Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która obok Tarnowskiego Centrum Kultury i miasta Tarnów, jest organizatorem lipcowego koncertu w Polsce.

Tegoroczny koncert dla fanów zespołu może mieć wyjątkowy charakter. Będzie to bowiem jeden z ostatnich występów legendarnej grupy w naszym kraju. 24 stycznia 2010 roku na swojej oficjalnej stronie internetowej zespół podziękował wszystkim fanom za wsparcie i ogłosił zakończenie kariery. Ma to nastąpić po kilkuletniej trasie koncertowej promującej płytę „Sting in the Tail”. Ostatni album, zgodnie z zapowiedziami, jest nawiązaniem do twórczości zespołu z lat 80., ale z nowym brzmieniem. Jego premiera w Europie odbyła się 19 marca.

„Warto być 1 lipca na Stadionie Miejskim w Tarnowie. To jedna z ostatnich okazji, żeby pożegnać grupę Scorpions i podziękować jej za długie lata wspaniałej twórczości. Bez wątpienia ich muzyka pozostanie w sercach fanów na zawsze” – dodaje Marcin Sobczyk, szef Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego w Tarnowie.

Scorpions to niemiecki zespół hardrockowy założony w 1965 roku w Hanowerze. Formacja przez 45 lat swojej działalności zagrała ponad pięć tysięcy koncertów i sprzedała sto milionów płyt. Do ich największych przebojów zalicza się kultowa ballada „Wind of Change”, „Still Loving You”, czy „Send Me an Angel”.

W Polsce grupa Scorpions cieszy się ogromną popularnością. Występ zespołu Scorpions był największym koncertem, jaki odbył się kiedykolwiek w historii naszego kraju. W czasie „Inwazji Mocy 2000” na lotnisku w podkrakowskim Pobiedniku Wielkim tę grupę, według różnych szacunków, obserwowało i słuchało od 600 do 800 tysięcy osób.

Koncert, który odbędzie się 1 lipca w Tarnowie, będzie także znakomitą promocją tego miasta.

„Cieszę się niezmiernie, że tak legendarny zespół wystąpi właśnie w Tarnowie. Nie mam wątpliwości, że do naszego miasta przyjadą fani z całej Polski. Tegoroczna wizyta Scorpions w Tarnowie – z racji, że zespół powoli żegna się ze swoimi fanami będzie przecież czymś wyjątkowym” – mówi Ryszard Ścigała, prezydent Tarnowa.

Bilety na tarnowski koncert Scropions będzie można kupić od 12 kwietnia za pośrednictwem strony www.ticketpro.pl. oraz w sieci salonów Empik, Media Markt i Saturn na terenie całego kraju.(PAP Life)

azu/ dki/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :