Rod Stewart wystąpi w czerwcuw Toruniu

Rod Stewart wystąpi w czerwcuw Toruniu

10.12. Toruń (PAP) – Rod Stewart, podczas przyszłorocznej trasy koncertowej wystąpi także w Polsce. Jedyny koncert artysty odbędzie się w toruńskiej „Motoarenie”

„Tegoroczny koncert Jose Carrerasa pokazał, że +Motoarena+ może być nie tylko miejscem wielkich zawodów żużlowych, ale też wspaniałych koncertów. Jestem przekonany, że występ Roda Stewarta będzie prawdziwą muzyczną ucztą nie tylko dla mieszkańców naszego miasta, ale też gości z całej Polski” – powiedział Michał Zaleski, prezydent Torunia.

Rod Stewart wystąpi w Toruniu 11 czerwca 2011 i będzie to dopiero drugi w historii występ artysty w Polsce, a jedyny w kraju podczas obecnego turnee piosenkarza po świecie. Sprzedaż biletów w Internecie rozpocznie się już w piątek, w samo południe.

Rod Stewart, Szkot z amerykańskim obywatelstwem, ma 65 lat. Karierę sceniczną rozpoczynał w latach siedemdziesiątych XX wieku, ale pierwsze dwa albumy, poza wielkim przebojem „Maggie May”, nie odbiły się szerszym echem.

Dopiero trzeci album „Every Picture Tells a Story” stał się wielkim hitem i od tego czasu Stewart pozostał już na stałe na szczytach list przebojów. „Szacuje się, że w trakcie swojej kariery sprzedał ponad 250 milionów różnych singli i płyt” – poinformował Marek Kurzawa z agencji, która wspólnie z Urzędem Miejskim w Toruniu będzie organizatorem koncertu.

W 1994 roku Rod Stewart został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame (muzeum honorujące artystów rockowych i inne osoby, które wniosły zasadniczy wkład w rozwój tych gatunków muzyki; mieści się w Cleveland w USA). Z kolei w 2006 roku piosenkarz został zaliczony do 100 najlepszych wokalistów wszech czasów według „Hit Parader” (amerykańskie czasopismo muzyczne).

Do tej pory Rod Stewart wystąpił w Polsce tylko jeden raz. 26 lipca 2007 roku szkocki wokalista zaśpiewał w Gdańsku na koncercie „Przestrzeń Wolności” zorganizowanym dla upamiętnienia rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych. W koncercie uczestniczyło około 35 tys. widzów.

Na „Motoarenie” w lipcu tego roku na toruńskim obiekcie wystąpił jeden z najwybitniejszych tenorów wszech czasów – Jose Carreras. 31 lipca koncert obejrzało 10 tys. widzów. (PAP)

olz/ ls/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :