Polska prapremiera widowiska „The Beatles & Queen” w piątek

Polska prapremiera widowiska „The Beatles & Queen” w piątek

Polska prapremiera spektaklu „The Beatles & Queen” odbędzie się w piątek na scenie Gliwickiego Teatru Muzycznego, a w najbliższy poniedziałek widowisko zostanie pokazane na deskach Teatru Śląskiego Katowicach.

Jak zapowiadają realizatorzy, dla jednych będzie to nostalgiczna wyprawa w przeszłość, dla innych – opowieść o tym, jak muzyka przekracza granice między pokoleniami, dla wszystkich – wieczór pełen niezapomnianych wrażeń.

Autorami inscenizacji, choreografii i scenografii są dyrektor artystyczny Baletu Narodowego Teatru Śląsko-Morawskiego w Ostrawie Igor Vejsada i dyrektor baletu i choreograf związany z Teatrem Morawskim w Ołomuńcu, Robert Balogh.

Wraz z połączonymi zespołami baletowymi Opery Śląskiej w Bytomiu i Gliwickiego Teatru Muzycznego goście z zagranicy zabiorą widzów w taneczną podróż, w czasie której zapoznają ich z historią obu zespołów oraz – co najważniejsze – z ich przebojami.

Podczas spektaklu nie zabraknie tych największych hitów, jak „She Loves You”, „Yesterday”, „All You Need is Love”, „A Kind of Magic”, „We Will Rock You”, czy „We Are the Champions” – ale pojawią się także mniej znane utwory. Realizatorzy widowiska zapowiadają żywiołową choreografię i sugestywną oprawę plastyczną.

Idea powstania spektaklu polegała na połączeniu dwu muzycznych żywiołów, z jednej strony różnych od siebie, z drugiej – w podobny sposób zyskujących miano muzycznego fenomenu, nieporównywalnego z niczym w historii popkultury.

„Dwie legendy, których pozycja na firmamencie tej ostatniej znacznie wykroczyła poza sferę muzycznego gwiazdorstwa, zmieniając na zawsze obraz świata masowej rozrywki. Dwie ikony, związane z różnymi czasami, ale zdecydowanie wyrastające ponad swoją epokę, rozpoznawalne zawsze i wszędzie” – wyjaśniają autorzy spektaklu.

Pierwsze pokazy widowiska tanecznego „The Beatles & Queen” do ponadczasowej muzyki dwóch legendarnych zespołów odbędą się 23 września w Gliwickim Teatrze Muzycznym i 26 września na scenie Teatru Śląskiego w Katowicach. W przedstawieniu wykorzystano oryginalne nagrania zespołów The Beatles i Queen.(PAP)

kon/ abe/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :