Piosenka Ewy Farny Polskim Hitem Lata 2009

Piosenka Ewy Farny Polskim Hitem Lata 2009

08.08. Sopot (PAP) – Piosenkarka Ewa Farna, 16-letnia Czeszka biegle władająca językiem polskim, zwyciężyła w konkursie na „Polski Hit Lata 2009”, zorganizowanym w piątek podczas pierwszego dnia Sopot Hit Festiwal 2009. Piosenka „Cicho” pokonała w ścisłym finale utwory w wykonaniu zespołów PIN oraz Chłopacy.

W piątkowy wieczór na deskach Opery Leśnej w Sopocie, w wyścigu po statuetkę „Polskiego Hitu Lata 2009”, zmierzyło się 15 wykonawców. Oprócz zwycięzczyni Ewy Farny, swoje piosenki wykonali także: Kasia Kowalska, Stachursky, Piotr Rubik, Iwona Węgrowska, Łukasz Zagrobelny, Natalia Lesz oraz zespoły PIN, Pectus i Chłopacy. W plebiscycie swoje propozycje przedstawili także: Blenders, Candy Girl, Roan, Groovebusterz oraz Mrozu.

Gośćmi specjalnymi piątkowego wieczoru byli wykonawcy zagraniczni: Schiller oraz szwedzka wokalistka September. Oprócz największych przebojów, artyści wykonali także w duecie premierową piosenkę, zatytułowaną „Breathe”.

W pierwszej części koncertu na scenie pojawiła się także Doda – zwycięzczyni ubiegłorocznego konkursu na największy przebój lata. W czasie kilkunastominutowego show, oprócz piosenek z własnego repertuaru, zaśpiewała także swoją wersję hitu „Boys, boys, boys” z repertuaru Sabriny.

Podczas piątkowego koncertu nie zabrakło wydarzeń szczególnych. Publiczność zebrana w Operze Leśnej w Sopocie miała bowiem okazję usłyszeć smyczkową interpretację twórczości zmarłego w czerwcu piosenkarza Michaela Jacksona.

Piątkowy koncert poprowadziły dwie pary prezenterów – Monika Richardson i Rafał Królikowski oraz Beata Sadowska i Krzysztof „Jankes” Jankowski z Radia Eska.

Konkurs na „Polski Hit Lata 2009” zainaugurował trzydniowy Sopot Hit Festiwal, który potrwa do niedzieli. W sobotę 15 wykonawców zagranicznych zmierzy się w konkursie na „Zagraniczny Hit Lata 2009”. Tego dnia na scenie gościnnie wystąpią także Paulla oraz Andrzej Piaseczny.

Niedzielny wieczór ma należeć do zespołu Budka Suflera,

który świętować będzie 35-lecie pracy artystycznej. Na fanów czekają niespodzianki, ponieważ wraz z Krzysztofem Cugowskim oraz Romualdem Lipko, na scenie pojawią się wokaliści przed laty związani z zespołem. Będą to: Izabela Trojanowska, Urszula oraz Felicjan Andrzejczak. (PAP)

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :