Pierwsze zespoły zgłosiły swój udział w rockowisku w Jarocinie

Pierwsze zespoły zgłosiły swój udział w rockowisku w Jarocinie

O zespołach, jak i o tym, że Moskwa zapowiada specjalny koncert z okazji 28. rocznicy istnienia – poinformowała poznańska Agencja Go Ahead, organizator imprezy.

Bad Religion istnieje od 1980 r. Rok później kapela wydała pierwszy longplay „How Could Hell Be Any Worse?”, który przysporzył zespołowi wielu fanów. Jeszcze większą popularność grupy przyniosły płyty „No Control” (1989 r.) i „Against the Grain” (1990 r.). Ostatnim krążkiem Bad Religion jest wydany w 2010 r. album „The Dissent Of Man”.

Myslowitz to bez wątpienia jedna z najważniejszych formacji rockowych w Polsce. W Jarocinie grupa Artura Rojka będzie promować wyprodukowany przez Marcina Borsa album „Nieważne jak wysoko jesteśmy…”, którego premiera odbędzie się 31 maja.

Płyty Myslowitz, takie jak „Z rozmyślań przy śniadaniu” czy „Miłość w czasach popkultury” uważane są za szczytowe osiągnięcia polskiego rocka ostatnich lat. Zespół stworzył ogromną liczbę przebojów – informują organizatorzy festiwalu.

Moskwa została założona w 1983 r. w Łodzi przez wokalistę i gitarzystę Pawła „Gumę” Gumolę, basistę i wokalistę Piotra „Rogoza” Rogozińskiego i perkusistę Tomka „Pałkera” Gronia. W 2001 r. zespół wznowił zawieszoną w 1991 r. działalność. Występ w Jarocinie będzie koncertem specjalnym, wraz z Gumą na scenie mają się pojawić ważne postaci polskiego rocka.

Olaf Deriglasoff swoją przygodę z muzyką rozpoczął na początku lat 80-tych zakładając zespół „Dzieci Kapitana Klossa”. W 2001 r. zaczął współpracę z zespołem Kazik Na Żywo. Obecnie Olaf gra w zespole Deriglasoff, którego jest założycielem, producentem oraz kompozytorem utworów.

Acid Drinkers to legendarna wielkopolska metalowa formacja, która wydała niedawno album „Fishdick zwei”, świetnie przyjętą kontynuację płyty „Fishdick”.

Festiwalowi towarzyszyć będzie konkurs młodych kapel pod nazwą „Rytmy Młodych”, zaadresowany do zespołów amatorskich. Laureaci tego przeglądu wystąpią na głównej scenie festiwalu

Festiwal w Jarocinie odbędzie się po raz 31. Ostatni z niezapomnianych dla wielu fanów słynnych w całym kraju Festiwali Muzyków Rockowych odbył się tutaj w 1994 r. Doszło wtedy do starć z policją i imprezę zawieszono. Ponownie festiwal pojawił się w Jarocinie w 2005 r.(PAP)

zak/ abe/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :