Kraków: 120 osób uczestniczy w VI edycji Film Spring Open

Kraków: 120 osób uczestniczy w VI edycji Film Spring Open

Film Spring Open to przedsięwzięcie światowej sławy operatora, Sławomira Idziaka. Celem warsztatów jest rozwijanie pomysłów początkujących twórców filmowych z całego świata pod okiem wybitnych operatorów i profesjonalistów techniki 3D. Technika trójwymiarowa jest głównym tematem tegorocznego spotkania.

„Udało nam się ściągnąć tutaj i skonfrontować z młodymi ludźmi tego typu specjalistów, którzy nigdy w żadnej szkole nie będą uczyć” – ocenił Idziak podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.

Jak zaznaczył, Film Spring Open jest miejscem, w którym młodzi ludzie zdobywają umiejętności i kontakty na przyszłość. „Wiele osób, które poznały się na wcześniejszych plenerach, razem dziś współpracuje” – wyjaśnił operator.

„Kształcimy nowe pokolenie Idziaków” – powiedziała PAP kierownik produkcji Film Spring Open, Małgorzata Tusk.

Uczestnikami, wybranymi na podstawie rekrutacji, są absolwenci szkół filmowych, młodzi twórcy, którzy właśnie zakładają swoje firmy i domy produkcyjne.

Zajęcia potrwają około dwóch tygodni. Obejmują wykłady nie tylko dotyczące techniki 3D, ale także m. in. finansowania projektów filmowych w ramach unijnego „Programu MEDIA”. Uczestnicy będą pracować ze sprzętem stereoskopowym, post-produkcyjnym, by docelowo zrealizować własne filmy. Zostaną one zaprezentowane podczas Film Spring Open a także podczas kwietniowego festiwalu Off Plus Camera w Krakowie.

Plener Film Spring Open, po raz pierwszy odbywa się w krakowskich Przegorzałach. Dotychczas młodzi filmowcy zdobywali umiejętności w Juracie. Idziaka do Krakowa zaprosiła Krakowska Komisja Filmowa, która zajmuje się promocją miasta w kinematografii.

Organizatorami Film Spring Open są: Sławomir Idziak, Krakowska Komisja Filmowa, Media Desk Polska, Stowarzyszenie Twórców Obrazu Filmu Fabularnego.(PAP)

rgr/ ls/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :