Ojciec Michaela Jacksona przyjedzie do Polski

Ojciec Michaela Jacksona przyjedzie do Polski

„Jacksonowie mocno wspierają 'Forever King of Pop’, dlatego Joseph Jackson ma przyjechać do Polski na konferencję poprzedzającą musical i w tej chwili dopinamy wszystko na ostatni guzik” – mówi Grzegorz Furgo z Agencji Kontakt organizującej spektakl.

„Jacksonowie mocno wspierają „Forever King of Pop”, dlatego Joseph Jackson ma przyjechać do Polski na konferencję prasową poprzedzającą musical i w tej chwili dopinamy wszystko na ostatni guzik” – mówi Grzegorz Furgo z Agencji Kontakt organizującej spektakl i opowiada o relacjach z rodziną Michaela. „Rodzina Jacksona jest otwarta, ale nie należy zapominać, że robi bardzo poważny biznes i przyzwyczaiła się do kontraktów z dużą ilością zer. Nic dziwnego: Jacksonowie wytyczyli kompletnie nowe trendy na świecie. A teraz w pełnej scenicznej krasie pokażą te dokonania w Polsce”.

Jak tłumaczą organizatorzy, koszta przedsięwzięcia są astronomiczne: „Wspólnie z producentem 'Forever King of Pop’ urządzamy jedyny w swoim rodzaju spektakl dla około 40 tys. ludzi. I to spektakl najwyższej jakości scenicznej, takiej, o jaką zawsze dbał Michael Jackson. To musi kosztować ” – tłumaczy Furgo.

Do wystawienia „Forever King of Pop” zostały wybrane najlepsze obiekty w Polsce: Sala Kongresowa w Warszawie, Ergo Arena w Gdańsku, a w Bydgoszczy – Hala Łuczniczka. Po drodze musical zawita też do kompleksu sportowego MOSiR w Zielonej Górze, Hali Stulecia we Wrocławiu i Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Show grany będzie na żywo, bez playbacku. To decyduje o jego autentyczności i gwarantuje naturalną, wręcz energetyczną rozrywkę.

„Show trwa prawie trzy godziny, hit za hitem, światła z fajerwerkami, chóry gospel, 40 artystów na scenie, wokaliści, tancerze, aktorzy, muzycy. Dreszcz pojawia się nieustannie, ale chyba u każdego w innym momencie. Muzyka Michaela Jacskona przekłada się przecież na nasze prywatne wspomnienia, refleksje i wrażliwość” – mówi z dumą Furgo.

O tym, że muzyka Jacksona ciągle jest na topie nie trzeba nikogo przekonywać. Jego utwory wciąż porywają, a artyści na całym świecie starają się oddać ducha muzyki legendarnego króla pop.

„Forever King of Pop” miał premierę w Madrycie. Ale Polska jest na początku światowej trasy – za nami będzie Paryż, Berlin, Londyn.

Grzegorz Furgo, organizator musicalu od 1989 roku zajmuje się produkcją imprez kulturalnych. Organizował koncerty m.in. Tiny Turner, Rickiego Martina, Erosa Ramazottiego i Patrici Kaas. Sprowadził do Polski największe światowe wystawy. Marcowa trasa musicalu „Forever King of Pop” zapowiada się jako jedno z jego największych przedsięwzięć.

Joanna Socha (PAP Life)

soch/ zig/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :