Nowa płyta Paula Simona

Nowa płyta Paula Simona

Niektóre z utworów, które znalazły się na płycie to świetnie znane hity, inne są nieco mniej popularne, niemniej jednak wszystkie podkreślają melodyjność, rytm oraz teksty Paula Simona, jednego z największych kompozytorów muzyki popularnej ostatnich 50 lat.

“W pierwszej kolejności myślę o sobie, jako o autorze piosenek, artysta czy to sceniczny czy nagrywający płyty podąża za krokami tekściarza” – mówi o sobie Paul.

Paul Simon własnoręcznie wybrał i uporządkował utwory, które znalazły się w tej antologii. Album zawiera między innymi niezwykle emocjonalne „The Sound of Silence”, pochodzące z koncertu Simona z 2011 roku w nowojorskiej Webster Hall jak i studyjną wersję „Bridge Over Trouble Water” nagraną wspólnie z Arethą Franklin oraz wiele innych bardzo przychylnie przyjętych przez krytykę piosenek z jego katalogu.

Osobista selekcja utworów do “Songwriter”, spośród setek, które napisał i nagrał, spowodowała, że Simon refleksyjnie spojrzał na całą swoją karierę. Muzyką zawartą na tym albumie najlepiej wytłumaczył swą muzyczną drogę, począwszy od wczesnej twórczości w duecie Simon & Garfunkel aż do współczesnej pracy nad „So Beautiful or So What”.Wydanie albumu „Songwriter” zbiega się w czasie z urodzinami artysty, który 13 października skończy 70 lat.(PAP Life)

azu/ dki/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :