Ogłoszono nominacje do MTV Video Music Awards 2011

Ogłoszono nominacje do MTV Video Music Awards 2011

Rozpoczęła się coroczna walka o nagrody MTV Music Video Awards 2011, w której o miano najlepszych teledysków walczą najlepsze wideoklipy minionego roku. Zwycięzców poznamy w nocy z 28 na 29 sierpnia podczas 28. gali MTV Video Music Awards, która odbędzie się w Los Angeles.

Niekwestionowaną liderką jest księżniczka muzyki pop – Katy Perry, która otrzymała aż dziewięć nominacji m.in. w kategoriach: „Teledysk Roku” i „Najlepszy teledysk – wokalistka” za hit „Fireworks”, „Najlepszy teledysk – pop” za „Last Friday Night (T.G.I.F.)” oraz „Najlepsza scenografia” za nagrany w duecie z Kanye Westem futurystyczny przebój „E.T.”.

Na czele listy nominowanych znalazła się również artystka soulowa Adele, która zdobyła aż siedem nominacji za utwór „Rolling in the Deep”, pochodzący z albumu „21”, który w ostatnim roku odniósł spektakularny sukces, osiągając status najlepiej sprzedającej się płyty. Siedem nominacji otrzymał również Kanye West.

Wokalista i autor tekstów Bruno Mars walczy w tym roku o cztery nagrody. Po trzy nominacje otrzymali: Beyonce, Eminem, Lady Gaga i Nicki Minaj, a Beastie Boys, Chris Brown, 30 Seconds To Mars, Pitbull wraz z nominowanymi po raz pierwszy: Tyler, The Creator, Foster and People i Manchester Orchestra – po dwie nominacje.

Widzowie mogą głosować na swoich faworytów we wszystkich kategoriach, w tym na „Najlepszy Debiut” na specjalnie przygotowanej stronie internetowej www.vma.mtv.com. (PAP Life)

mdn/ dki/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :