Odliczanie do koncertu Madonny

Odliczanie do koncertu Madonny

08.08. Warszawa (PAP) – Polscy fani rozpoczęli już odliczanie dni do koncertu królowej popu – Madonny. Gwiazda zagra 15 sierpnia na Lotnisku Bemowo. Przyjedzie do nas prosto z Pragi czeskiej.

Będzie to pierwszy występ Madonny w Polsce. Fani nie kryją olbrzymiej radości. Na oficjalnej stronie wokalistki pojawiły się wpisy Polaków z podziękowaniami

dla piosenkarki. „Czekałam na tę chwilę 25 lat. Ogromnie się cieszę, że wreszcie zobaczę cię na żywo. Jesteś jedyną królową na świecie” – napisała jedna z internautek.

Występ Madonny odbędzie się w ramach trasy „Sticky & Sweet”, którą gwiazda rozpoczęła w ubiegłym roku. Jest to ósma z kolei światowa trasa wokalistki. Jak poinformowała PAP agencja Live Nation – organizator koncertu – w 2008 roku trasę obejrzało ponad dwa miliony fanów w 58 krajach. Wszystkie koncerty biły rekordy popularności, m.in. 650 tys. biletów sprzedano na południowoamerykańską część trasy, 72 tys. w Zurich’s Military Airfield w Dubendorfie (koncert zgromadził jak dotąd najliczniejszą publiczność w Szwajcarii), 75 tys. w Londynie oraz 60 tys. na cztery wyprzedane koncerty w nowojorskim Madison Square Garden.

Według brytyjskiej gazety „The Times”, koncerty w ramach trasy „Sticky & Sweet” należały do „najlepszej ligi muzyczno-tanecznych widowisk”, a Madonna

„niezmiennie piastuje tytuł królowej muzyki pop, jest bezkonkurencyjna i niedościgniona”. „Choreografia oraz efekty wizualne są doskonale dopracowane, dowcipne, inteligentne i stoją na najwyższym światowym poziomie”

– zachwycała się po koncercie w Wielkiej Brytanii gazeta „The Independent”.

Koncerty rozpoczyna animowane wideo, zawierające elementy z klipów „4 Minutes”, „Die Another Day” i „Give It 2 Me”. Następnie na scenę wkracza Madonna, która wykonuje zarówno utwory ze swojej ostatniej płyty „Hard Candy”, jak i niezapomniane klasyki -„Borderline”, „Like A Prayer”, „La Isla Bonita”,

„Into the Groove”, „You Must Love Me”. Przed rozpoczęciem utworu „Hung Up” fani mogą sami narzucić piosenkę, którą zaśpiewa wokalistka. W trakcie pierwszej części trasy w 2008 roku publika najczęściej domagała się utworów „Express Yourself” i „Like A Virgin”.

Organizatorzy przewidują, że tegoroczna trasa będzie równie spektakularna co zeszłoroczna, choć nie obyło się bez przykrych wydarzeń. Podczas budowy sceny na koncert na stadionie Velodrome w Marsylii, który miał odbyć się 19 lipca, zawalił się dach. Dwie osoby zginęły, a osiem zostało rannych. Management artystki i sama Madonna podjęli decyzję o odwołaniu występu.

Wydarzenie spowodowało, że władze pozostałych państw, w których ma pojawić się gwiazda, wzmogły kontrole bezpieczeństwa. W Polsce koncert na moment stanął pod znakiem zapytania, kiedy wyszło na jaw, że straż pożarna nie otrzymała od organizatora planu obiektu z oznaczeniem m.in. dróg ewakuacji, punktów pomocy i dojazdu dla policji, straży i pogotowia. Live Nation dokumenty złożyła z opóźnieniem, jednak – ku uciesze fanów – w piątek zostały one pozytywnie rozpatrzone przez straż.

Natomiast z powodów logistycznych został odwołany występ gwiazdy w stolicy Słowenii – Lublanie, który miał odbyć się 20 sierpnia. „Powodem odwołania koncertu są nieprzewidziane trudności logistyczne” – powiedział Laszlo Borsos, dyrektor węgierskiego oddziału Live Nation, który w Budapeszcie nadzoruje tournee Madonny w Europie Wschodniej. Innego zdania są słoweńskie media, które jako główną przyczynę decyzji podają słabą sprzedaż biletów.Anna Pietrzak z Live Nation nie chciała zdradzić w e-mailu przesłanym w piątek do PAP, kiedy przyjedzie Madonna ani czy miała jakieś specjalne wymagania co do swojego pobytu. Pietrzak zapytana o to, jak będzie wyglądała scena, odsyła na stronę internetową Madonna.com.

Madonna, a właściwie Madonna Louise Ciccone, jest już ikoną muzyki pop. Sławę zdobyła na początku lat 80. za sprawą debiutanckiego krążka „Madonna”. Do tej pory wydała ich aż 12 – ostatni to „Hard Candy”, który wokalistka promuje podczas trasy „Sticky & Sweet”. Wszystkie albumy rozeszły się w milionowych nakładach. Poza śpiewaniem artystka spróbowała swoich sił m.in. w aktorstwie (m.in. „Rozpaczliwie poszukując Susan”,

„Evita”) czy reżyserii („Filth and Wisdom”). Jej liczne burzliwe związki i kontrowersyjne zachowanie dodawały jej sławy, a melodyjne piosenki nie schodzą ze szczytów list przebojów.

W Polsce artystka wystąpi po raz pierwszy, a dzień później skończy 51 lat. Nie wiadomo jeszcze, czy będzie je obchodzić w naszym kraju. Tak czy inaczej członkowie FanClubu gwiazdy zgromadzeni wokół serwisu madonna.prv.pl planują dla niej niespodziankę. W trakcie koncertu pomiędzy utworami „Doli Doli” i „You Must Love Me” polscy fani zaśpiewają Madonnie „Happy Birthday” oraz polskie „Sto lat”.

Polski FanClub Madonny i portal TobBilety.pl organizują też akcję Pospolite Ruszenie. Jej celem jest zgromadzenie i przewiezienie autokarami jak największej liczby fanów z 30 największych miast w Polsce. Organizatorzy przedsięwzięcia chcą pobić rekord fanów Metalliki, kiedy to 1400 osób jechało jednocześnie na koncert.

Podczas koncertu na Bemowie wokalistce będzie towarzyszyć Paul Oakenfold – brytyjski producent muzyczny i jeden z najpopularniejszych oraz najdroższych DJ-ów świata. Poza piosenkami Madonny remiksował już utwory The Rolling Stones, Justina Timberlake’a, Snoop Dogga, Muse, New Order, Massive Attack, a nawet Elvisa Presleya. Dwukrotnie nominowany do nagrody Grammy Oakenfold jest wpisany do „Księgi Rekordów Guinnessa” jako najlepszy DJ świata. Po występie na warszawskim lotnisku, które może pomieścić nawet 120 tys. widzów, Madonna uda się do Monachium, gdzie zaśpiewa 18 sierpnia. (PAP)

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :