Od piątku 48. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej „Opole 2011”

Od piątku 48. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej „Opole 2011”

W piątek w amfiteatrze odbędzie się tradycyjny finał plebiscytu Superjedynek.

Również w piątek publiczność w amfiteatrze i przed telewizorami zobaczy koncert „Telehity w teleexpressowym tempie”. Twórcy widowiska zamierzają w nim przypomnieć wybrane wydarzenia z polskiej muzyki rozrywkowej ostatnich 25 lat na tle wydarzeń muzycznych na świecie. Materiały archiwalne obchodzącego 25. urodziny „Teleexpressu” zostaną połączone z występami na żywo polskich wykonawców – m.in. Maryli Rodowicz, Ryszarda Rynkowskiego, i zespołu Kombi. Piątkowy wieczór zakończą prezentacje satyryków.

Sobota to kolejny koncert jubileuszowy – „Co ty na to? Z radiem lato!”. Wśród wykonawców koncertu z okazji 40-tych urodzin popularnej radiowej audycji są: Ania Wyszkoni, Zbigniew Wodecki, Kayah, Halina Mlynkowa, Ryszard Rynkowski, Varius Manx, Stachursky, i Formacja Nieżywych Schabuff. Drugą część sobotniego wieczoru w amfiteatrze wypełnią piosenki Ewy Demarczyk.

„Telewizyjną” część festiwalu zakończy w niedzielę w nocy „Kabaret Off” – (O)polskie gwiazdy jutra”. Pojawią się w nim – wyłonieni w konkursie – młodzi artyści kabaretowi: Nowaki, Jurki, Kacper Ruciński, Szarpanina, Słuchajcie, Liquidmime, Ciach i Made In China.

W niedzielę – już bez telewizyjnej transmisji – zaplanowano koncert rockowy będący oficjalnym otwarciem amfiteatru opolskiego. Podzielono go na dwie części. W pierwszej – poświęconej Grzegorzowi Ciechowskiemu i zespołowi Republika – wystąpi m.in. Kasia Kowalska, która wydała płytę z największymi przebojami Republiki. Drugą część wieczoru wypełnią przeboje zespołu Perfect.(PAP)

jsz/ ls/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :