Nowy budynek teatru lalek „Pleciuga” wybudowano w Szczecinie

Nowy budynek teatru lalek „Pleciuga” wybudowano w Szczecinie

1.4.Szczecin (PAP) – Nowy budynek teatru lalek „Pleciuga” przekazano w Szczecinie artystom i widzom. Jest to pierwszy w mieście a drugi w kraju teatr lalek wybudowany od podstaw po wojnie – poinformowano w środę na konferencji prasowej.

Budynek ma dwie sceny teatralne: główną z blisko 300-miejscową widownią i kameralną, która może pomieścić 50 widzów. Zajęcia kulturalne mogą odbywać się w dwóch salach edukacyjnych. Do dyspozycji artystów są garderoby, pracownie w których powstają lalki i dekoracje. Sama scena główna jest wyposażona w elektrycznie sterowane systemy zmiany dekoracji i cztery zapadnie sceniczne. Budowa trwała 11 miesięcy.

Budynek jest w całości przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Teatr lalek „Pleciuga” przeprowadzał się w swojej 55-letniej historii kilkakrotnie, zawsze do zaadaptowanych pomieszczeń. Teraz zyskał siedzibę zaprojektowaną zgodnie z potrzebami artystów i młodych widzów. Z myślą o najmłodszych zbudowano schody o niskich stopniach, toalety wyposażono w małe umywalki i sanitariaty.

Pierwszy spektakl – „Czerwony kapturek” – na deskach nowego teatru zostanie zaprezentowany publiczności 29 maja – powiedział dyrektor teatru lalek „Pleciuga” Zbigniew Niecikowski. (PAP)

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :