Nowe kolory Ewy Demarczyk

Nowe kolory Ewy Demarczyk

Ewa Demarczyk uznawana jest za jedną z najbardziej utalentowanych i charyzmatycznych piosenkarek na polskiej scenie muzycznej. Swoimi interpretacjami wierszy znanych poetów artystka zdobyła uznanie nie tylko w kraju, ale i za granicą m.in. w: Austrii, Francji, Szwecji, Wielkiej Brytanii, USA, Kubie i Brazylii. Choć piosenkarka zawiesiła już swoją działalność muzyczną, to po jej utwory wciąż chętnie sięgają inni artyści. Interpretacji wymagających utworów artystki podjął się projekt Anioły w kolorze, w którego skład wchodzą: Justyna Steczkowska, Natalia Przybysz (Sistars), Maja Kleszcz (Kapela ze Wsi Warszawa), oraz uznane, żeńskie postaci teatru Stanisława Celińska, Kinga Preis, Justyna Szafran i Renate Jett.

Ewa Demarczyk interpretowała wiersze Mirona Białoszewskiego, Bolesława Leśmiaan, Juliana Tuwima czy Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. Piosenkarka najczęściej śpiewała do muzyki skomponowanej przez Zygmunta Koniecznego (z tego okresu pochodzą jej największe przeboje).
Autorem nowych minimalistycznych aranżacji znanych przebojów Demarczyk jest Piotr Dziubek. Nagrań dokonano podczas Gali 32. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.
Odświeżone piosenki to nie tylko pewien hołd złożony Demarczyk. Nie jest to też jedynie opowieść o życiu piosenkarki. Album „Anioły w kolorze” to obraz współczesnych kobiet oraz ich świata.
Artystki zaproszone do projektu zaskakują swoimi interpretacjami. Przełamują przyzwyczajenia słuchaczy, ale jednocześnie pokazują jak bardzo utwory Demarczyk są wciąż aktualne. Reżyser projektu wspomina: „To najbarwniejsze głosy, najpiękniejsze osobowości, ale przede wszystkim wrażliwość czarodziejek polskiej sceny. I piosenki, które wszyscy nosimy w sobie, jak światło. Jakie to niezwykłe, że Czarny Anioł gubi tak kolorowe pióra…”.
„Anioły w kolorze” to współczesne wersje znanych przebojów śpiewanych przez Ewę Demarczyk. Znajdziemy tu smaczki w postaci nietypowych instrumentów takich jak: moog czy wulrizer.
Wśród trzynastu utworów znalazły się piosenki dobrze znane, jak Tuwimowy „Tomaszów” śpiewany przez Natalię Grosiak czy „Karuzela z Madonnami” ze słowami Mirona Białoszewskiego w znakomitej interpretacji Natalii Przybysz. Usłyszymy też „Pocałunki” w interpretacji Justyny Antosiak oraz przeszywający na wskroś wiersz Goethego „Nähe des Geliebten” („Bliskość Ukochanego”) w wykonaniu Austriaczki Renate Jett.
Premiera albumu odbyła się 28 października bieżącego roku.

Michał Wróblewski

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :