Nowa Nosowska

Nowa Nosowska

Ostatni solowy album Kasi Nosowskiej doczekał się swojej premiery w 2008 roku. Nie był to jednak autorski materiał wokalistki grupy Hey, a po prostu jej interpretacje tekstów Agnieszki Osieckiej. Najnowsza płyta Katarzyny Nosowskiej zawierająca jej własne utwory ukaże się już 16 września.

Album, którego tytuł nie został jeszcze ujawniony, będzie szóstą solową płytą w karierze wokalistki. Za warstwę muzyczną krążka odpowiada Marcin Macuk, były basista grupy Hey i jednocześnie ciągle bliski współpracownik zespołu. Również z samą wokalistką szczeciński kompozytor i producent nie pracuje po raz pierwszy. Utwory jego autorstwa można już było usłyszeć na płycie Nosowskiej z 2007 roku – "UniSexBlues". Pod okiem Marcina Macuka powstawał również wspomniany album "Osiecka" z nowymi interpretacjami tekstów naszej Agnieszki Osieckiej. Marcin Macuk przygotowywał również aranżacje piosenek zespołu Hey na koncert z cyklu MTV Unplugged. Praca przy tym koncercie i nad powstałą później płytą live przyniosła mu dwa Fryderyki: za produkcję i realizację "Hey MTV Unplugged" jak również wspomnianej wcześniej "UniSexBlues".
W przeciwieństwie do płyty "Osiecka" z 2008 roku tym razem wszystkie teksty są autorstwa Katarzyny Nosowskiej. Produkcją albumu zajął się duet Bors/Macuk –  również i ten pierwszy miał już okazję współpracować z artystką, zarówno przy projektach solowych, jak i tych związanych z zespołem Hey.
Nowy album Nosowskiej jest obecnie w końcowej fazie miksowania. Nadejście płyty zwiastuje utwór "Nomada", którego premiera miała miejsce 22 sierpnia na antenie radiowej Trójki. Już następnego dnia singiel stał się piosenką dnia natomiast w środę utwór oficjalnie trafił do sieci.
Płyta zostanie wydana przez Supersam Music, label stworzony przez management Nosowskiej.  W ramach promocji dzieła już od października wokalistka rusza w trasę koncertową. Jak na razie najbliższą potwierdzoną datą występu Nosowskiej jest 19 października. Koncert odbędzie się w Lublinie.

"Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy!", ostatnia płyta zespołu Hey, macierzystej formacji wokalistki, ukazała się w 2009 roku. Rok później światło dzienne ujrzał album "RE-MURPED" zawierający zremiksowane wersje piosenek ze wspomnianego wyżej krążka. Stworzenia remiksów podjęli się m.in. Andrzej Smolik, Rawski, Plastic oraz Bueno Bros. Ponieważ nie był to premierowy materiał grupy, myślę że możemy mieć cień nadziei na to, że nowa płyta, tym razem całego zespołu Hey, również za jakiś czas zagości na sklepowych półkach. Kiedy to jednak będzie? Jeszcze nie wiadomo.

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :