Norah Jones i Sheryl Crow na jednej płycie

Norah Jones i Sheryl Crow na jednej płycie

Hank Williams, uznawany za jednego z najważniejszych twórców muzyki country w historii, umarł w wieku 24 lat na tylnim siedzeniu swojego Cadillaca, trzymając neseser z mnóstwem tekstów do piosenek, których nie zdążył już nagrać.

W ostatnich latach roku artyści, których wrażliwość ukształtowana została m.in. właśnie twórczością Hanka – Jack White, Norah Jones, Bob Dylan, jego syn Jacob czy Sheryl Crow – postanowili skomponować do nich muzykę. Tak powstał album „The Lost Notebooks of Hank Williams” z 12 piosenkami współtworzonymi przez nieżyjącego artystę.

Na płycie gościnnie wystąpiła plejada najważniejszych gwiazd współczesnego neocountry i folku – Patty Loveless, Lucinda Williams czy Alan Jackson.

„Historia notatników jest tak skomplikowana, jak całe życie i twórczość życie Hanka. Liczą się jednak tylko piosenki, powstałe z jego eterycznym udziałem. Tak jak w przypadku jego wcześniejszych standardów, te również trafiają w sam środek duszy i inspirują już do końca życia” – napisał we wstępie do płyty Michael McCall z Country Music Hall of Fame and Museum. (PAP Life)

azu/ zig/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :