„Niewinni czarodzieje jazzu” na wystawie w Kaliszu

„Niewinni czarodzieje jazzu” na wystawie w Kaliszu

Ekspozycję przygotowano z okazji rozpoczynającego się w piątek w tym mieście 38. Międzynarodowego Festiwalu Pianistów Jazzowych.

Na czarno-białych fotografiach o dużych rozmiarach można obejrzeć znanych polskich i zagranicznych muzyków, m.in. Casandrę Wilson, Tomasza Stańkę, Leszka Możdżera, Pawła Kaczmarczyka, Johna McLaughlina.

Jak twierdzi autor zdjęć, jego żywiołem jest rzeczywistość, jej podpatrywanie, w końcu zatrzymanie w nieruchomych kadrach fotografii.

„Priorytetem jest rejestracja dynamiki toczących się zdarzeń oraz ich kontenplacja. Elementy takiego przeżywania rzeczywistości i obecnego w niej człowieka tworzą właśnie moje fotografie” – mówi artysta.

Kornet wystawiał swoje zdjęcia w Nowym Jorku, Lublinie, Warszawie. W tym roku jego wystawa plenerowa ”Space of Jazz-Stańko-Vandenmark” gościła w Lublinie.

Kornet z wykształcenia jest filozofem, ale zawodowo zajmuje się robieniem zdjęć. Specjalizuje się w fotografii reportażowej, a także użytkowej. Jego ekspozycję można oglądać do 4 grudnia.(PAP)

zak/ ls/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :