Nefre

Nefre

Nefre jest częstochowską grupą muzyczną wykonującą reggae. Formacja powstała w 2006 roku, a założyli ją Piotr „Dziker” Chrząstek i Kamil „Kamilos” Ostrowski. Grupę Nefre obecnie tworzy siedem osób: Piotr „Dziker” Chrząstek, Dominika Skowron, Kamil „Kamilos” Ostrowski, Jacek Fedkowicz, Mariszu Migas, Paweł Gruca oraz Daniel Pomorski.
W zasadzie grupa na samym początku była formacją stricte koncertową, a jego pierwszym, dużym sukcesem było wygranie międzynarodowego festiwalu Balkan Youth Festival 2006, który organizowany był na południu Bułgarii w Sandanski.
Do dnia dzisiejszego formacja Nefre wydała tylko jeden album „Słuchaj”, który ukazał się w 2007 roku. Była ona nominowana do nagrody Superjedynki 2008 w kategorii „Fonograficzny Debiut Roku”, a także została nagrodzona przez czytelników magazynu Free Colours, a sam zespół Nefre został okrzyknięty muzyczną nadzieją polskiego regga.
Mimo, że Nefre wydało tylko jedną płytę to kompozycje tej grupy można znaleźć na licznych składankach, w tym na krążkach wytwórni My Music, Radio ESKA, płyty Superjedynki 2008 czy składanki „4fun.tv. hits”.
Nefre wystąpiło także w wielu popularnych programach telewizyjnych jak „Kuba Wojewódzki”, „Kawa czy Herbata”, „Pytanie na śniadanie” czy „Czat z Gwiazdą”.
W wakacje roku 2008 przy pomocy TVP formacje Nefre nagrała zdjęcia do piosenki „Częstochowa”, która jest singlem promującym drugą płytę Nefre „Patrz”.
We wrześniu 2008 roku formacja wystąpiła podczas koncertu charytatywnego „Budujemy nadzieję” organizowanego w katowickim Spodku. Podczas imprezy wystąpiły najwięksi polscy artyści.

Marta Kotas 2009.02.01

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :