Nagrody dla serialu „Naznaczony” na festiwalu w Rzymie

Nagrody dla serialu „Naznaczony” na festiwalu w Rzymie

10.07. Rzym (PAP) – Polski serial „Naznaczony” z Piotrem Adamczykiem w roli głównej, wyprodukowany dla TVN, otrzymał nagrody na festiwalu filmów telewizyjnych w Rzymie, Roma Fiction Fest.

Nagrodę dla najlepszego reżysera otrzymał Jacek Filipiak. Ponadto w kategorii najlepszej muzyki nagrodę przyznano autorowi ścieżki dźwiękowej do „Naznaczonego” – Łukaszowi Targoszowi.

Obaj laureaci odbiorą nagrody podczas sobotniej wieczornej gali w Audytorium Conciliazione w Wiecznym Mieście.

W czasie tegorocznej, czwartej edycji festiwalu w konkursie brał udział także film „Generał. Zamach na Gibraltarze” w reżyserii Anny Jadowskiej.

Odbyła się również projekcja pilotowego odcinka amerykańskiego serialu „Treme” w reżyserii Agnieszki Holland. Tytułowe „Treme” to jedna z dzielnic Nowego Orleanu, będąca ośrodkiem muzyki. Serial opowiada o mieszkających tam muzykach, którzy po huraganie Katrina próbują odbudować swoje życie.

Roma Fiction Fest to jeden z największych przeglądów filmów telewizyjnych: seriali, filmów dokumentalnych i fabularnych z wielu krajów świata. Powoli impreza ta zdobywa pozycję prestiżowego międzynarodowego festiwalu filmowej twórczości telewizyjnej. W zeszłym roku nagrody otrzymały na nim serial TVP „Londyńczycy” oraz dokument TVN „Trzech kumpli”. (PAP)

sw/ ap/ dym/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :