Nagroda Benemerenti dla WAT istrażaków

Nagroda Benemerenti dla WAT istrażaków

Nagrody wręczono w sobotę w WAT w Warszawie.

Kapituła nagrody uhonorowała Wojskową Akademię Techniczną „za stanie na straży dziedzictwa Wojska Polskiego i honoru oficerskiego” oraz „za poczucie odpowiedzialności za dobro wspólne, jakim winna być dla wszystkich Polaków Rzeczypospolita Polska”.

Związek Ochotniczych Straży Pożarnych w Polsce nagrodzono „za ofiarność i niesienie bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi, który tej pomocy potrzebuje” oraz „za służbę Ojczyźnie”.

Państwowa Straż Pożarna została uhonorowana „za stanie na straży ludzkiego życia i dóbr doczesnych, z narażeniem własnego zdrowia i życia”. „Dowodem bezgranicznego i pełnego oddania Państwowej Straży Pożarnej bliźniemu w niebezpieczeństwie była heroiczna wielomiesięczna, bohaterska walka z wodą o ludzkie życie i mienie w czasie powodzi w 2010 roku. Ich poświęcenie, służenia i pomoc człowiekowi wpisują się do Chrystusowej nauki: +Nie ma większej miłości o tej, gdy ktoś swoje życie oddaje za swoich przyjaciół+” – podkreśliła kapituła nagrody.

Nagrody Benemerenti („dobrze zasłużonym”) są przyznawane przez Ordynariat Polowy Wojska Polskiego od 1995 roku osobom i instytucjom, które dają świadectwo najwyższych wartości, jakimi w życiu jednostki i społeczeństwa jest prawda i sprawiedliwość.(PAP)

skz/ jbr/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :