Bieg i koncert na rzecz WOŚP w Warszawie

Bieg i koncert na rzecz WOŚP w Warszawie

Bieg, który ma pokazać solidarność Polaków z osobami chorymi na cukrzycę i uświadomić producentom żywności, jak ważne jest umieszczanie informacji dla diabetyków na opakowaniach produktów spożywczych, odbywa się w Warszawie już po raz piaty.

W tym roku bieg odbywa się także w kilku innych miastach – pierwszy ruszył rano w Chorzowie, a Jerzy Owsiak był jego honorowym starterem; wystartowali w nim m.in. śląscy samorządowcy. Biegi odbywają się również w Rawiczu, Jarosławcu, Nowym Stawie, Siechnicach, Fromborku, Kwidzynie, Szczecinie, Kórniku k. Poznania i Józefowie.

Warszawskich biegaczy na starcie dopingował komendant główny policji gen. insp. Andrzej Matejuk. Trasa prowadzi ulicami w centrum Warszawy i ma długość 5 km. Bieg zakończy się ok. godz. 15.

W stolicy o godz. 14 rozpoczął się także wielki finałowy koncert przed Pałacem Kultury. Koncert potrwa do godz. 22, wystąpią m.in.: Maleo Reggae Rockers, Proletaryat, Closterkeller, Stan Borys, Blue Cafe, Hołdys. O godz. 19 rozpocznie się godzina z Jurkiem Owsiakiem, a o godz. 20 tradycyjnie zostanie wystrzelone „światełko do nieba”.

Do godz. 14 zebrano już ponad 4,5 mln zł, z czego ponad 1,3 mln zł dzięki internetowym aukcjom. Wylicytować na nich można m.in. rejs okrętem podwodnym, lot balonem, dzień pilota F-16, dzień na poligonie wojskowym, wycieczkę motocyklową po zachodnich stanach USA, a także pamiątki z autografami sportowców, polityków, aktorów i gwiazd estrady. WOŚP można wesprzeć także, wysyłając SMS o treści SERCE pod numer 75 565 (koszt 6,15 brutto) oraz dzwoniąc na linię TP 0704 407 401 (koszt 4,99 brutto). (PAP)

akw/ gdyj/ itm/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :