Możdżer w „Fabryce Trzciny” zagra Komedę i otrzyma Platynową Płytę

Możdżer w „Fabryce Trzciny” zagra Komedę i otrzyma Platynową Płytę

Wtorkowy koncert w Warszawie jest częścią trasy koncertowej, która rozpoczęła się w poniedziałek w Gdańsku, a zakończy się 16 października koncertem w Białymstoku. Możdżerowi towarzyszyć będzie gościnnie Zohar Fresco.

Możdżer ma we wtorek wykonywać utwory z wydanej w czerwcu płyty „Komeda”. Zawiera ona osiem utworów autorstwa tragicznie zmarłego Krzysztofa Komedy. Można na niej usłyszeć zarówno klasyczny motyw przewodni z „Dziecka Rosemary”, jak i kompozycje z filmów „Prawo i pięść” i „Nóż w wodzie”.

„Bez zadęcia i kombinowania, bez zbędnego gadulstwa i rozdzierania szat Leszek przekazuje nam swoją wizję Komedy, która jest czymś znacznie więcej niż osobistą interpretacją jego utworów. (…) Leszek Możdżer wykorzystując wszechstronnie swój fenomenalny warsztat i bogaty arsenał środków (głównie klasycznych!) w warstwie estetycznej dotyka istoty komedowskiej twórczości” – napisał w recenzji z albumu Tomasz Szachowski z magazynu „Jazz Forum”.

Leszek Możdżer (ur. 1971 r. w Gdańsku) jest pianistą i producentem muzycznym. Komponuje również muzykę filmową. Ukończył gdańską Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki. Działalność artystyczną rozpoczął od występów w zespole klarnecisty Emila Kowalskiego. W 1988 r. wszedł w skład powołanej do życia przez Tymona Tymańskiego grupy „Miłość”.

Możdżer nagrywał i współpracował nie tylko z artystami kojarzonymi z muzyką filmową, jak Jan A.P. Kaczmarek i Zbigniew Preisner, ale również z muzykami sceny rockowej, jak Kazik Staszewski czy zespół Lipali. Udzielał się także na płytach raperów Eldo i L.U.C-a. Współtworzył muzykę do takich filmów, jak „Sztos” (1997), „Weiser” (1998), czy „Nienasycenie” (2003). Jest laureatem wielu nagród, m.in. Wiktora (2004), Paszportu Polityki i Oskara Jazzowego (obie w 2005). W tym roku odebrał m.in. Fryderyka za najlepszą oryginalną ścieżkę dźwiękową. Pianista został nim uhonorowany za album „Kaczmarek by Możdżer”. (PAP)

maz/ hes/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :