Mistrz z rodziny Marii

Mistrz z rodziny Marii

Izraelski zespół tańca współczesnego Kibbutz Contemporary Dance Company zaprezentuje program zatytułowany Kef-Kafim. Jest to prawie nieprzetłumaczalna gra słów w języku hebrajskim, którą najlepiej oddaje po polsku pojęcie „Gry i zabawy”.

Krytycy izraelscy pisali po premierze w 2007 roku: na scenie widzimy „młody, rześki i barwny taniec wyrażający prawdziwą frajdę tancerzy z samego tańczenia”, tancerze „cieszący się ruchem, wyzwolonym językiem tańca, przenoszą nas do świata wyobraźni” oraz „Kef-Kafim stanowi połączenie ruchu, energii, rytmu, wirtuozerii i poezji”.

Kibbutz Contemporary Dance Company z Izraela należy do najwybitniejszych na świecie grup tańca współczesnego, jest obecnie kojarzony z twórczością jego dyrektora artystycznego Rami Be’era. To dzięki jego oryginalnym pracom zespół osiągnął unikalny charakter i zdobył międzynarodową renomę, często występując w salach teatralnych całego świata. Twórczość Be’era wzbudza rosnące zainteresowanie publiczności zarówno w Izraelu jak i za granicą; w bieżącym sezonie zespół otrzymał zaproszenia do udziału w licznych festiwalach i tournee w USA, Kanadzie, RPA, Europie i na Dalekim Wschodzie.Obsada:


Wystep gościnny Kibbutz Contemporary Dance Company z IzraelaReżyseria:

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :