Minister kultury odznaczył ludzi teatru medalami Gloria Artis

Minister kultury odznaczył ludzi teatru medalami Gloria Artis

„Wasze prace i przedsięwzięcia artystyczne sprawiają, że możemy być dumni z polskiej kultury. Dzięki wam jest ona na wizytówką naszego kraju” – mówił minister Zdrojewski wręczając medale artystom.

Dziękując im za pracę i wrażliwość podkreślał, że nagrody przyznał w imieniu widzów i wielbicieli ich talentu.

„Bardzo państwu dziękuję za pracę, wrażliwość i budowanie takich przedsięwzięć artystycznych, które powodują, że z polskiej kultury możemy być dumni, bo nasi artyści nie zawodzą, a kultura to nasz najlepszy znak jakościowy, nadzwyczajny wyróżnik. W tej materii jesteśmy najlepsi” – mówił Zdrojewski.

Uroczystość w siedzibie MKiDN odbyła się z okazji 50. Międzynarodowego Dnia Teatru, który przypadał 27 marca. Tegoroczny Międzynarodowy Dzień Teatru obchodzony był pod hasłem „Teatr potrzebą dla wielu”.

Orędzie na prośbę Polskiego Ośrodka International Theatre Institute (ITI) przygotowała w tym roku Krystyna Janda.

„Teatr wydaje się dziś jednym z najczystszych, w sensie idei, najszczęśliwszych, najbezpieczniejszych miejsc na świecie. Miejscem, w którym ludzie, korzystając z cudownej umowy, na mocy której jedni wchodzą na scenę, a inni ich słuchają i oglądają, wciąż zastanawiają się nad największymi pojęciami ludzkości: nad miłością, moralnością, prawdą, przyjaźnią, człowieczeństwem. Co więcej, jest to wciąż gorąca, prawdziwa, istotna, a co najważniejsze, bezinteresowna rozmowa. Nic ani nikt nie ma wpływu na nią, prócz talentów i potrzeb ducha. Niewiele dziś takich miejsc” – napisała Krystyna Janda w orędziu.(PAP)

agz/ abe/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :