Michał Lorenc – laureatem nagrody Totus

Michał Lorenc – laureatem nagrody Totus

Nagroda została mu przyznana za „tworzenie wybitnej muzyki filmowej, a także w szczególny sposób za dzieło +Missa Magna Beatificationis+ stworzone w hołdzie Ojcu Świętemu błogosławionemu Janowi Pawłowi II”.

W sobotę na Zamku Królewskim w Warszawie po raz dwunasty przyznano nagrody za osiągnięcia w dziedzinie kultury chrześcijańskiej, promocję człowieka, pracę charytatywną i edukacyjno-wychowawczą, propagowanie nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II i Totus medialny dla upamiętnienia bp. Jana Chrapka oraz jego roli w ukazywaniu osoby i nauczania Jana Pawła II w mediach.

W kategorii promocja człowieka, praca charytatywna i edukacyjno-wychowawcza uhonorowany został ks. Andrzej Augustyński za „rozmach, owocność i konsekwencję działań prowadzonych przez niego dzieł, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży”.

W kategorii promowanie nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II nagrodzono Wydawnictwo „Biały Kruk” za „dokonania edytorskie Wydawnictwa, szczególnie udostępnianie wartościowych i na wysokim poziomie edytorskim pozycji albumowych, związanych z osobą i nauczaniem Ojca Świętego Jana Pawła II”.

W kategorii Totus medialny dla upamiętnienia bp. Jana Chrapka oraz jego roli w ukazywaniu osoby i nauczania Jana Pawła II w mediach nagrodzono Zespół twórców filmu „Jan Paweł II – Szukałem was” „za największą produkcję w historii polskiego filmu dokumentalnego o wielkich walorach artystycznych, za ukazanie poprzez dzieło filmowe wyjątkowego miejsca, jakie w historii Kościoła i świata zajmuje Jan Paweł II”. (PAP)

skz/ mag/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :