„Mazowsze” w hołdzie Janowi Pawłowi II

„Mazowsze” w hołdzie Janowi Pawłowi II

Jak poinformował PAP rzecznik prasowy zespołu Michał Haber, „Mazowsze” wystąpi dwukrotnie – w sobotę 2 kwietnia o godz. 20.30 w Parafii Matki Bożej Anielskiej przy ul. Modzelewskiego i 3 kwietnia o godz. 19 w Parafii NMP Matki Pięknej Miłości przy ul. Myśliborskiej.

W programie koncertów usłyszeć będzie można utwory religijne (m.in. pieśni maryjne i pasyjne) oraz popularne piosenki z repertuaru zespołu. Nie zabraknie też ulubionej przez Ojca Świętego „Barki”. Podczas koncertów, pomiędzy pieśniami będą odczytane fragmenty książki Jana Pawła II „Wstańcie, chodźmy!”

„Mazowsze” występowało przed Korolem Wojtyłą wielokrotnie. „Artyści najmilej wspominają Narodową Pielgrzymkę do Rzymu w 2000 roku, podczas której grali i śpiewali nie tylko dla papieża, ale dla ponad 50 tysięcy wiernych zgromadzonych ma Placu Świętego Piotra i niezliczonej liczby widzów przed odbiornikami telewizyjnymi” – powiedział Haber.

Przypomniał też papieski pełen humoru komentarz ze spotkania w Licheniu w 1999 roku. „Podczas powitania w progach sanktuarium +Mazowsze+ zaśpiewało swoją popularną piosenkę z okolicznościowym tekstem +Jadą goście, jadą/do nas przyjeżdżają/naszego Papieża/w Licheniu witają (…)+. Zgromadzeni na błoniach wierni podchwycili i skandowali do muzyki: +Witamy w Licheniu!+. Ojciec Święty zatrzymał się i zażartował, że usłyszał +Witamy! Leniu+.

Muzyka w wykonaniu „Mazowsza” towarzyszyła papieżowi także w chwilach ciężkich, gdy po zamachu w 1981 roku Mira Zimińska-Sygietyńska wysłała do Watykanu list z życzeniami powrotu do zdrowia oraz najnowszą wówczas płytę zespołu z pieśniami maryjnymi.

Urodzony w Wadowicach Jan Paweł II zmarł w Watykanie 2 kwietnia 2005 roku o godz. 21.37. (PAP)

kali/ abe/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :