Magdalena Tul w półfinale Eurowizji

Magdalena Tul w półfinale Eurowizji

Polski występ będzie jednym z zaledwie trzech utworów na półfinale Eurowizji, które wykonane zostaną w ojczystym języku uczestników konkursu. Magdalena Tul zaprezentuje się na scenie jako pierwsza.

W tym roku przedstawicielka Polski na Eurowizji cieszy się dużym uznaniem wśród internautów. Jej utwór jest dobrze oceniany w rankingach fanów Eurowizji oraz w typowaniach bukmacherów. Zdaniem tych ostatnich, jest duża szansa, że naszej reprezentantce uda się wejść do dziesiątki uczestników, która awansuje do finału.

Magdalena Tul to wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Występowała w Teatrze Buffo w musicalach „Metro”, „Ukochany kraj”, „Niedziela na Głównym”, „Wieczór cygański” oraz „Wieczór żydowski”. Od roku 2002 występuje w charakterze wokalistki, w teleturnieju muzycznym, „Jaka To Melodia”. Tul ma na swoim koncie współpracę z takimi zespołami jak: Bajm, Virgin, Janowski Project, Kasa, Sycha oraz z orkiestrą Zygmunta Kukli – Kukla Band.

W 2006 roku pod pseudonimem artystycznym Lady Tullo wokalistka wydała swoją pierwszą płytę pod tym samym tytułem. W czerwcu 2006 r. Lady Tullo zakwalifikowała się do półfinału konkursu Top-Trendy. Kolejnym sukcesem okazał się międzynarodowy festiwal Unisong w USA, gdzie L.T. otrzymała III nagrodę w kategorii Performance (Artist & Song).

Faworytami wtorkowego koncertu są reprezentanci Azerbejdżanu – Ell & Nikki z piosenką „Running Scared”, Węgier – Kati Wolf z „What About My Dreams?”, oraz Rosji – Alex Sparrow z „Get You”.

Transmisję pierwszego półfinału Eurowizji będzie można obejrzeć o godz. 21 w TVP1. Drugi półfinał jest zaplanowany na 12 maja. Finał Konkursu Piosenki Eurowizji odbędzie się 14 maja w Dusseldorfie.(PAP Life)

azu/ dki/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :