Magdalena Cielecka kończy 40 lat

Magdalena Cielecka kończy 40 lat

Siostra Anna z „Pokuszenia”, Zosia Karska z „Zakochanych” lub Agnieszka z „Katynia” – Magdalena Cielecka, aktorka o wielu twarzach, kończy 40 lat. Okrągła rocznica to dobry moment na podsumowanie jej dotychczasowej kariery, którą bez wątpienia można określić jako udaną. Cielecka od swojego debiutu w filmie „Pokuszenie” w 1995 roku, pojawiła się na srebrnym ekranie w ponad 20 filmach oraz kilku serialach telewizyjnych. Od 1997 roku związana jest również ze sceną teatralną. Pierwsze role kreowała w krakowskim Teatrze Starym. Tam debiutowała w „Klątwie” wg Andrzeja Wajdy. Po przeprowadzce do Warszawy Cielecka związała się na dłużej z Teatrem Rozmaitości, wystąpiła również w kilkunastu przedstawieniach Teatru Telewizji, natomiast z Nowym Teatrem Krzysztofa Warlikowskiego aktorka podróżowała po całym świecie.

„Jeździliśmy przez Paryż, Taipei, aż do Moskwy. Zjeździłam z teatrem pół świata. Śmieję się, że w związku z tym, że jeździmy często ze sztukami do Paryża, jestem tam częściej niż we Wrocławiu” – mówiła PAP Life aktorka.

Ostatnie role Magdaleny Cieleckiej, choćby w świetnie przyjętej przez krytyków filmie „Małej Wenecji” Jana Jakuba Kolskiego czy „Mniejszym źle” Janusza Morgensterna pokazały, jak dobrze aktorka porusza się w obszarze obrazów dramatycznych i obyczajowych. Ona sama jednak wciąż marzy o weselszej roli.

„Chciałabym zagrać w końcu coś komediowego, coś, co zmieniłoby postrzeganie mnie, jako aktorki” – mówiła PAP Life Magdalena Cielecka.

Aktorka wciąż intensywnie pracuje. Obecnie kręcone są kolejne odcinki serialu „Hotel 52”, w którym Cielecką można oglądać w roli menedżerki hotelu.

Poniedziałkowa jubilatka jest laureatką prestiżowych nagród filmowych, m.in. nagrody Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za rolę siostry zakonnej w filmie „Pokuszenie”. Aktorka była również czterokrotnie nominowana do Orłów.

Ale Magdalena Cielecka doceniana jest nie tylko za swoje aktorskie dokonania, ale również piękną urodę i klasę. Uważana jest za jedną z najpiękniejszych i najlepiej ubranych Polek.(PAP Life)

azu/dog/ tom/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :