Madonna wystąpi w Warszawie

Madonna wystąpi w Warszawie

Bilety będzie można kupić od 17 lutego.

29 maja w Tel Awiwie Madonna zainauguruje swoje światowe tournee – „The Madonna 2012 World Tour”. Trasa obejmie hale, stadiony oraz specjalne imprezy. Madonna powróci również do Południowej Ameryki i Australii, gdzie nie występowała od 20 lat. W trakcie trasy wokalistka zawita do 26 europejskich miast, w tym do Londynu, Paryża, Mediolanu, Berlina a także – 1 sierpnia – do Warszawy.

„Ten koncert to możliwość doświadczenia wyjątkowego widowiska na jednym z najnowocześniejszych obiektów w Europie. Występ Madonny na Stadionie Narodowym w Warszawie będzie jednym z najbardziej spektakularnych wydarzeń muzycznych 2012 roku i z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich, którzy przyjdą na jej koncert. Okazji do zobaczenia królowej popu w Polsce po prostu nie można przegapić” – komentuje Rafał Kapler, Prezes Narodowego Centrum Sportu.

Bilety na warszawski występ Madonny wejdą do sprzedaży 17 lutego. Ceny wahają się od 149 zł do 1171 zł.

Ogłoszenie Madonna’s 2012 World Tour jest kontynuacją niezwykłego tygodnia, podczas którego wraz z występem Madonny na Bridgestone Super Bowl premierę miał nowy singiel artystki zatytułowany “Give Me All Your Luvin”. Singiel pochodzi z oczekiwanego nowego albumu „MDNA”, który pojawi się w sklepach 26 marca.

“Utwór Madonny jako światowej sławy artystki mówi sam za siebie. Jesteśmy podekscytowani nową trasą Madonny i wiemy, że jej fani czują to samo” – komentuje Arthur Fogel, prezes Live Nation Entertainment Global Touring i promotor trasy Madonny.

W trakcie kariery Madonna sprzedała ponad 300 milionów albumów, a jej trasy koncertowe biją rekordy w kategorii artystek solo. Jest siedmiokrotną zdobywczynią nagród Grammy, piosenkarką, autorką piosenek, producentką i członkinią Rock & Roll Hall of Fame.

Madonna Louise Veronica Ciccone urodziła się 16. sierpnia 1962 roku w Bay City w stanie Michigan. W latach 70. Madonna postanowiła opuścić rodzinny dom i wyjechać do Nowego Jorku. W 1979 roku wraz ze swoim ówczesnym chłopakiem Danem Gilroyem założyła zespół Breakfast Club, gdzie Madonna śpiewała i grała na gitarze.

Pierwszy album – „Madonna”, wydany w 1983 roku, piosenkarka zadedykowała ojcu. Rok później ukazał się krążek „Like a Virgin”, który rozszedł się na całym świecie w 20 mln egzemplarzy. To stąd pochodzą przeboje „Material Girl”, „Like a Virgin” i „Angel”.

Przez całe lata 80. i połowę 90. Madonna prowokowała. Jej teledyski i występy przepełnione były erotyką. Trasa koncertowa z 1993 roku promująca album „Erotica” – „The Girlie Show Tour” – została okrzyknięta najbardziej wulgarną i wyuzdaną w historii.

W kolejnych latach Madonna przybrała bardziej stonowany wizerunek za sprawą roli, o którą długo zabiegała i która zapewniła jej uznanie krytyków filmowych – Evy Peron w musicalu „Evita”. Piosenka „You Must Love Me” z tego filmu przyniosła Madonnie Oscara.

Kolejną metamorfozą była płyta „Ray of Light” uznana przez krytyków za najlepsze dzieło muzyczne artystki. Ukazywała ona Madonnę uduchowioną, sentymentalną i delikatną.

Rok 2000 to dla Madonny prawdziwy przełom. Nowa płyta – taneczny album „Music” stworzony przy współpracy francuskiego producenta Mirwaisa Ahmadzai, małżeństwo z reżyserem Guyem Ritchie i pierwsza od ośmiu lat trasa koncertowa „Drowned World Tour”.

Po latach względnego wyciszenia, w 2003 znów o Madonnie zrobiło się głośno. Wydała wówczas utwór „American Life”, którego teledysk był krytyką stylu życia Amerykanów. W tym samym roku, po 19 latach od skandalu na MTV Music Awards 1984 roku, Madonna powróciła na galę, by tym razem szokować publiczność pocałunkami z Britney Spears i Christiną Aguilerą.

W ubiegłej dekadzie Madonna wydała jeszcze dwa albumy „Confessions on a Dance Floor” (2005) oraz „Hard Candy” (2008). Promując ten ostatni, piosenkarka po raz pierwszy odwiedziła Polskę. Koncert wywołał dużo kontrowersji, ponieważ odbył się 15 sierpnia, czyli gdy w Kościele katolickim świętuje się Wniebowzięcie NMP.

1 sierpnia Madonna wystąpi w Warszawie, na Stadionie Narodowym.(PAP Life)

azu/ dki/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :