Londyn światową stolicą mody

Londyn światową stolicą mody

Londyn zyskał pozycję najważniejszego miasta w świecie mody dzięki… książnej Kate i jej sukni ślubnej zaprojektowanej przez dom mody Alexandra McQueena.

Jeszcze do niedawna we wszystkich rankingach to zaszczytne miano przypisywano Nowemu Jorkowi. Jednak wygląda na to, że 2011 rok jest już definitywnym końcem ery „Seksu w wielkim mieście”, a oczy świata zwrócone są w kierunku królewskich kreacji księżnej Cambridge. Pierwszym momentem, w którym świat zwrócił uwagę na jej wyrafinowany styl był właśnie ślub książęcej pary.

„Dziś wpływ na media i prezentowaną w nich modę mają przede wszystkim dwie niezwykłe osoby: księżna Kate i Alexander McQueen. Królują oni we wszystkich rankingach dotyczących stylu. Nasze wyliczenia wskazują, że to właśnie oni wynieśli Londyn na pozycję światowej stolicy mody” – twierdzi Bekka Payack, nowojorska korespondentka Global Language Monitor zajmująca się stylem.

Innymi ważnymi miastami na modowej mapie świata są kolejno: Paryż, Mediolan, Los Angeles, Honk Kong, Barcelona, Singapur, Tokio i Berlin.

Pełen ranking Global Language Monitor można przeczytać na stronie www.languagemonitor.com.(PAP Life)

mar/ tom/

(The independent)

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :