Łódź: wieczorem koncert Shakiry

Łódź: wieczorem koncert Shakiry

Według organizatorów imprezy, Shakira – jedna z najbardziej popularnych gwiazd światowej estrady – po sukcesie trasy koncertowej w 2010 roku przedłużyła ją na 2011 rok. W Łodzi, oprócz najnowszych utworów, wykona również swoje największe przeboje, m.in. „Whenever, Whenever”, „Loca”, „Waka, Waka”. Zdaniem organizatorów koncertu, piosenkarka obiecuje dać swoim fanom „widowisko, łamiące wszelkie muzyczne granice”.

Do Łodzi na koncert Shakiry przyleciał jej chłopak Gerard Pique – piłkarz FC Barcelona. Po występie w Polce piosenkarka ma polecieć na koncert do Mińska.

Shakira Isabel Mebarak Ripoll, bo tak brzmi jej nazwisko, urodziła się w 1977 roku w Kolumbii. Jest piosenkarką, ale także autorką tekstów, tancerką i producentem muzycznym. Mając 13 lat podpisała kontrakt płytowy; pierwsze płyty wydawała tylko w języku hiszpańskim. Ich sukces spowodował, że znalazła się w gronie najpopularniejszych piosenkarek latynoskich.

W 1998 Shakira przeprowadziła się do USA do Miami, a w 2001 roku wydała swój pierwszy anglojęzyczny album „Laundry Service”. Z tej płyty pochodzą takie przeboje artystki, jak „Whenever, Wherever” i „Underneath your clothes”.

Kolejne płyty – hiszpańskojęzyczny „Fijacion Oral vol.1” oraz angielskojęzyczny „Oral Fixation, Vol. 2” – ugruntowały jej pozycję. W 2009 Shakira wydała płytę „She Wolf”, którą promował singiel pod tym samym tytułem. Wielkim przebojem stał się utwór „Waka Waka (This Time for Africa)”, który był oficjalną piosenką Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w RPA w 2010 roku. Obecnie artystka promuje najnowszą płytę wydaną w ubiegłym roku „The Sun Comes Out”.

Artystka znana jest z działalności charytatywnej. Jest założycielką i prezesem the Barefoot Foundation, członkiem-założycielem the ALAS Foundation, ambasadorką UNICEF. (PAP)

jaw/ hes/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :