Lenny Kravitz obchodzi urodziny

Lenny Kravitz obchodzi urodziny

Lenny Kravitz urodził się 26 maja 1964 roku w Nowym Jorku. Jego ojciec Sy Kravitz był czołowym producentem telewizyjnym sieci NBC, a jego matka Roxie Roker, pochodząca z wysp Bahama, aktorką. To rodzice zarazili małego Lenny’ego miłością do muzyki. Kravitz dorastał wśród dźwięków jazzu, soulu i opery. Z racji wykonywanych zawodów, państwo Kravtiz przyjaźnili się z wieloma wybitnymi artystami, m.in. Milesem Davisem, Countem Basie, Ellą Fitzgerald oraz Dukiem Ellingtonem. Ten ostatni zaśpiewał nawet dla Lenny’ego z okazji 5. urodzin chłopca.

Kiedy Kravitz miał kilka lat, jego rodzice zdecydowali o wyjeździe do Los Angeles. Lenny uczęszczał tam do uznawanego za jeden z najlepszych zespołów chóralnych na świecie – The California Boys Choir.

Jednak Lenny nie był zainteresowany śpiewem klasycznym, wolał garażowe granie z kolegami, co nie podobało się jego rodzicom. Mając piętnaście lat Lenny postanowił więc żyć na własny rachunek, odszedł od rodziców i zamieszkał w wynajętym samochodzie. Rozpoczął naukę w Beverly Hills High School, gdzie zaprzyjaźnił się ze Slashem, późniejszym gitarzystą Guns N’Roses.

Artysta debiutował w 1989 roku płytą „Let Love Rule” w konwencji rocka i funky lat 60. Kravitz ma na swoim koncie osiem albumów studyjnych, a do jego największych przebojów należą takie utwory, jak m.in.: „Are You Gonna Go My Way”, „Fly Away”, „American Woman”, „Rock and Roll Is Dead”, „Always on the Run” czy „Again”.

Kravitz jest uznanym producentem, kompozytorem i tekściarzem, z którym pracować chcą największe gwiazdy. Lenny jest m.in. współautorem piosenki Justify My Love” Madonny, pisał również teksty dla Stevena Tylera, Vanessy Paradis oraz pracował nad dwoma piosenkami Michaela Jacksona z albumu „Invincible”.

Artysta ma w swoim dorobku cztery nagrody Grammy oraz ponad 40 mln sprzedanych płyt na całym świecie.

Na początku maja muzyk oświadczył, że ukończył prace nad kolejną, dziewiątą płytą, która ma ukazać się na rynku w sierpniu tego roku. Album będzie nosił tytuł „Black And White America”.(PAP Life)

azu/ dki/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :