Lekarz Jacksona nie przyznał się do winy

Lekarz Jacksona nie przyznał się do winy

09.02. Los Angeles (PAP/Reuters, AP) – Dr Michael Murray, osobisty lekarz zmarłego gwiazdora muzyki pop Michaela Jacksona, nie przyznał się w poniedziałek przed sądem w Los Angeles do zarzutu nieumyślnego zabójstwa pisenkarza.

Murray, kardiolog z Houston w Teksasie, złożył to oświadczenie przed sędzią Keithem L. Schwartzem w obecności rodziny Jacksona, w tym rodziców Joego i Katherine oraz rodzeństwa LaToi, Jermaine, Tito, Jackie i Randy′ego.

W razie uznania Murraya za winnego nieumyślnego zabójstwa groziłoby mu do 4 lat więzienia.

Poniedziałkowa rozprawa trwała krótko. Sędzia wyznaczył Jacksonowi kaucję za możliwość udziału w procesie z wolnej stopy w wysokości 75 tys. dolarów (prokuratorzy domagali się 300 tys. dolarów). Do czasu wpłacenia kaucji Murray pozostanie w areszcie. Wyprowadzono go z sali sądowej w asyście zastępców szeryfa, ale nie założono mu kajdanek.

Sędzia pouczył oskarżonego, że po wpłaceniu kaucji będzie mógł swobodnie podróżować po kraju, ale nie może opuszczać Stanów Zjednoczonych. Musi też oddać swój paszport.

"Wpłacimy kaucję, nie przyznamy się do winy i będziemy wściekle walczyć" – powiedział adwokat Murraya Ed Chernoff.

Gdy Murray wchodził do budynku sądu ze zgromadzonego tłumu padały okrzyki "Morderca !".

Ojciec Jacksona powiedział nagabującym go dziennikarzom: "Szukamy sprawiedliwości". Natomiast siostra gwiazdora LaToya powiedziała telewizji Fox News, że Murray "powinien odpowiadać za zabójstwo z premedytacją".

Według aktu oskarżenia sporządzonego przez prokuraturę okręgową w Los Angeles, Murray spowodował śmierć Jacksona 25 czerwca ub.r. podając mu silny środek znieczulający propofol oraz dwa leki uspokajające.

Murray twierdzi, że podawał Jacksonowi leki na jego prośbę, gdyż piosenkarz cierpiał na bezsenność, a na lato miał zaplanowaną serię wyczerpujących koncertów w Londynie. (PAP)

jm/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :