Law i Spacey przeciwko Łukaszence

Law i Spacey przeciwko Łukaszence

Ponad 100 osób spotkało się przed siedzibą firmy Grayling, która nadal prowadzi interesy na Białorusi. Protestujący domagali się, by firma zaprzestała swojej działalności w państwie Łukaszenki.

„Wolność słowa nie dotyczy jedynie przekazu artystycznego, ale jest fundamentalnym prawem każdego człowieka” – powiedział Jude Law otoczony grupą białoruskich dysydentów.

„W tym kraju mamy możliwość protestować. Możemy korzystać z wolności słowa tak, aby nas usłyszano. Naszym obowiązkiem jest mówienie za tych, którzy nie mają tyle szczęścia” – dodał Law.

Demonstracja przemaszerowała następnie do niższej izby brytyjskiego parlamentu. Tam odbył się występ aktorów z Białorusi, którzy zmuszeni byli opuścić kraj.

Spacey, który jest dyrektorem artystycznym teatru Old Vic w Londynie widział już białoruskich artystów wcześniej w Nowym Jorku i nie krył wtedy zachwytu nad ich zaangażowaniem w działalność opozycyjną.

„Chyba jeszcze nigdy nie czytałem programu przedstawienia, które w całości zostało wyprodukowane przez osoby, które albo były więzione albo traciły pracę z powodu udziału w pokojowych demonstracjach na rzecz demokracji” – mówił Spacey.

Na początku marca białoruska telewizja STV podała do informacji, że filmy z Kevinem Spacey i Judem Law nie będą emitowane na Białorusi, ponieważ aktorzy wsparli białoruską opozycję.(PAP Life)

azu/ dki/

(yahoo.ie)

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :