Lang: Woodstock może zmienić świat

Lang: Woodstock może zmienić świat

02.08. Gorzów Wielkopolski (PAP) – W ostatnim dniu 15. Przystanku Woodstock z młodzieżą spotkał się twórca amerykańskiego Woodstock – Michael Lang. „Mam wrażenie, że muzyka zmienia świat, że Woodstock może zmieniać świat” – powiedział w Akademii Sztuk Przepięknych.

Tegoroczny 15. Przystanek Woodstock wiąże się z obchodami 40-lecia amerykańskiego Woodstock’69. Z tej okazji w sobotę odbyła się projekcja filmu „Woodstock’69” oraz wielki koncert z udziałem m.in. 106-osobowej Orkiestry Teatru Muzycznego „Operetka” im. Jana Kiepury oraz Eweliny Flinty, Wojtka Waglewskiego, Kasi Kowalskiej i Lory Szafran.

W niedzielę gościem Akademii Sztuk Przepięknych był twórca i organizator legendarnego amerykańskiego Woodstocku – Michael Lang. „Artyści, którzy wtedy zagrali, byli zszokowani, zachwyceni kontaktem z publicznością. Naprawdę ciężko wybrać najlepszego z nich, ale koncert Jimmy’ego Hendrixa potrafił zmienić historię muzyki” – wspominał.

Dodał, że polski festiwal, który od piątku odbywa się w Kostrzynie nad Odrą, także zrobił na nim ogromne wrażenie. „Woodstock jest zupełnie unikalny” – powiedział Lang.

Apelował do młodzieży, by nie zatraciła idei tego festiwalu, by nie zapomniała, że najważniejsze są miłość, przyjaźń i muzyka: „Mam wrażenie, że muzyka zmienia świat, że Woodstock może zmieniać świat. I pamiętajcie, że im więcej dajecie, tym więcej dostajecie”.

Michael Lang za rok zamierza zorganizować festiwal podobny do Woodstock’69, związany z tematem efektu cieplarnianego.

W niedzielę na Woodstockowej scenie zagrają: Dżem, laureat Złotego Bączka – Clawfinger, Możdżer Danielson Fresco Trio, Guano Apes. 15. Przystanek Woodstock zakończy się w poniedziałek nad ranem. (PAP)

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :